Praktyczne aspekty prawa pracy dla menedżerów cz. 1

Przez kurs przeprowadzi Cię  Małgorzata Sitkiewicz

Nadaje się do słuchania

Podczas kursu zdobędziesz wiedzę, dzięki której zminimalizujesz ryzyko popełnienia najczęstszych błędów przy zatrudnieniu. Zadbasz o wysoki poziom rekrutacji oraz organizacji i obsługi procesów zatrudnienia pracowników. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:12 godz.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Czy w organizacji zatrudnienia w firmie zdarza Ci się czasem popełnić pozornie błahy błąd, który w późniejszym czasie przynosi poważne konsekwencje? A może bywa tak, że musisz działać pod presją czasu, lecz nie masz pewności, czy wszystkie czynności wykonujesz poprawnie? Podczas tego kursu zdobędziesz wiedzę, dzięki której zminimalizujesz ryzyko popełnienia najczęstszych błędów przy zatrudnieniu.

Każda osoba na co dzień zajmująca się rekrutacją oraz organizacją i obsługą procesów zatrudnienia pracowników powinna znać podstawowe reguły prawne nimi rządzące. Wiedząc dokładnie, jakie prawa ma pracownik oraz jakie prawa ma pracodawca, umiejąc rozpoznać potencjalne ryzyka w związku z nawiązaniem czy zakończeniem umowy o pracę, pracownik HR może uniknąć popełnienia poważnych w skutkach błędów. Ważna jest tutaj nie tylko znajomość przepisów, ale także stosowanie tzw. dobrych praktyk, które wynikają z zasad ogólnych rządzących w obrocie prawnym.

Podczas kursu dowiesz się:

  • jak nie popełnić błędów przy rekrutacji,
  • jak najlepiej wykorzystać okres próbny,
  • na co zwrócić uwagę, aby nie spotkać się z zarzutem dyskryminacji,
  • jak prawidłowo planować i realizować urlopy,
  • jak stosować nadgodziny,
  • jak ustalać przerwy pracownicze oraz jak radzić sobie z nadużywaniem przerw przez pracowników,
  • jak pokojowo zakończyć umowę o pracę,
  • co można zrobić, gdy pracownik w ogóle nie pojawia się w pracy z powodu notorycznych zwolnień lekarskich,
  • jakich błędów wystrzegać się podczas wypowiadania umowy o pracę,
  • jak zgodnie z prawem ustalić odpowiedzialność finansową pracownika za szkody.

Dla kogo przeznaczony jest kurs:

  • dla pracowników HR i kadrowych,
  • dla kierowników działów i menedżerów.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Małgorzata Sitkiewicz

Radca prawny

Małgorzata jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, nowych technologii i pracy. Doświadczenie zdobywała, doradzając klientom w dziedzinie prawa pracy, umów na wdrożenie i utrzymanie rozwiązań informatycznych, a także umów pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Od ponad trzech lat pomaga chronić interesy polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z przepisami prawa pracy i ochrony danych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i certyfikowanym członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP CIPP/E). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Lingwistyki Stosowanej (kierunek: tłumacz sądowy języka angielskiego) Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Ocena kursu

97 %

75 oceny
64x
10x
1x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Oles Y.

Pytanie 10
Do jakiej wysokości będzie odpowiadał pracownik za zniszczenie laptopa służbowego wartego 20.000 zł przy założeniu, że pracownik zarabia 6.000 zł brutto miesięcznie?
Proponowana przez Państwo zapytanie ma jedna wadę - nie jest wskazane, czy zniszczenie zostało dokonane nieumyślnie lub umyślnie. Jeżeli nieumyślnie - to odszkodowanie nie może przewyższać kwoty trzymiesięcznego wynagrodzenia przysługującego pracownikowi w dniu wyrządzenia szkody.
https://firma.rp.pl/zarzadzanie/art17063621-odpowiedzialnosc-materialna-pracownika.
Proponują Państwo inną wersje odpowiedzi.


Piotr P.

bardzo pomocne


Mariusz N.

ok

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.