Angażujące spotkania

Przez kurs przeprowadzi Cię  Gabriela Borowczyk

Nadaje się do słuchania

Ten kurs pomoże Ci organizować i prowadzić efektywne spotkania, zwłaszcza te cykliczne. Przyjrzymy się nie tylko dobrej ich organizacji, ale również czynnikom bezpieczeństwa psychologicznego, by z biernego uczestnika wydobyć zaangażowanego współpracownika Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:05 godz.

Liczba lekcji

10

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Na spotkaniach firmowych spędzamy średnio 1/3 naszego czasu pracy. Bywa, że znacznie więcej. Jedno spotkanie się kończy, a drugie za chwilę zaczyna. Stacjonarne, online, hybrydowe… W sieci hulają memy: „Kiedy mija kolejna godzina spotkania, które mogło być mailem…”.

Spotkania nadal będą nierozerwalnym elementem działania firm i procesu decyzyjnego, ale spełnią swoje cele tylko wtedy, gdy pracownicy będą mieli przekonanie, że są na właściwym spotkaniu, że ma ono sens i jasną agendę, że dobrze jest przyjść na spotkanie przygotowanym i o czasie.

Ten kurs pokazuje podejście do organizacji i prowadzenia spotkań jak do procesu, którym trzeba odpowiednio zarządzać. Warto zadbać z jednej strony o spotkanie na poziomie organizacyjnym - źle zorganizowane i przeprowadzone spotkanie to koszt w firmie i strata. Z drugiej strony mamy uczestników, żywych ludzi, ich oczekiwania, poczucie bezpieczeństwa, motywację i chęć zaangażowania (bądź ich brak). Twoja postawa i facylitacyjne podejście do prowadzenia spotkań może wiele zmienić.

Jeśli chcesz zweryfikować przebieg swoich dotychczasowych spotkań, przyjrzeć się ich organizacji i prowadzeniu w poszukiwaniu nowych możliwości, to ten kurs jest dla Ciebie.

Jeśli dopiero tworzysz nową grupę projektową, dział czy inną społeczność, to tym bardziej ten kurs jest dla Ciebie.

Ponadto!

Autorka kursu jest facylitatorem graficznym i przygotowała do pobrania przydatne, rysunkowe szablony kilkunastu technik pracy z grupą. Możesz je wydrukować, wkleić do PowerPointa, na tablice wirtualne jak Miro, Mural, Jamboard albo przerysować na flipchart.

W trakcie kursu dowiesz się:

 • Co mówią badania i uczestnicy spotkań? Co uznają za efektywne a co nie?
 • Co oznacza facylitacyjne podejście do prowadzenia spotkań?
 • Dlaczego warto zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne uczestników spotkania?
 • O co zadbać przed, w trakcie i po spotkaniu?
 • Jak zastosować przydatne techniki pracy z grupą, zarówno stacjonarnie, jak i online?
 • Możesz pobrać i używać przygotowane ich wizualizacje – gotowe szablony.

Ten kurs jest dla:

 • Moderatorów spotkań
 • Managerów
 • Scrum masterów i agile coachów
 • Trenerów
 • Każdego, kto pracuje z grupą
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Gabriela Borowczyk

Trener, coach, facylitator graficzny i strategiczny

Gabriela Borowczyk jest certyfikowanym trenerem biznesu, coachem i facylitatorem - graficznym i strategicznym.  Jest twórcą kursów online, autorem narzędzi do pracy dowiedz się więcejcoachingowej i trenerskiej: „Karty Archetypów“ i „Karty Opowieści“ (wspólnie z Markiem Staniszewskim). Twórcą, właścicielem znaku towarowego i niestrudzoną propagatorką Flipowania® –  facylitacji graficznej i kompetencji pracy z wizualizacją i szkoleniach, biznesie, edukacji i komunikacji. Zajmuje się także zagadnieniami z zakresu budowania marki osobistej, storytellingu  i strategii komunikacji marki.   Gabriela jest absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu i Szkoły Coachów Biznesu Akademii SET, a także Szkoły Facylitacji PATHWAYS. Ukończyła także filologię germańską na Uniwersytecie Szczecińskim oraz marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Przez kilkanaście lat zdobywała doświadczenie jako dyrektor marketingu w międzynarodowych korporacjach. Obecnie Gabriela jest właścicielem MarkaPRO. Wulkan pasji i energii. Mentor i mówca.  Do życia i pracy regularnie dodaje szczyptę humoru. Zawsze ma mazaki w torebce. Jest przekonana, że świat potrzebuje facylitacji graficznej a dobra metafora pozwala lepiej zrozumieć i zaangażować się w rozwiązanie problemu czy prezentowane treści.

Ocena kursu

98 %

11 oceny
10x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Krzysztof S.

Prowadząca Gabrysia to klasa sama w sobie. Jak zawsze świetnie angażuje i skupia uwage nie tylko samym głosem i charyzmą ale równie mocno wizualizacja i świetnymi grafikami, które ułatwiają zapamiętywanie treści ze szkolenia.

Odpowiedź trenera:

“Miło mi #jakniewiemco :-) i cóż, jak widać facylitacja graficzna się sprawdza. Miód na moje serce!“


Natalia K.

Kurs ma wiele bardzo ciekawych narzedzi, przykladow i przede wszystkich odniesien do roznych badan. Czuc, ze trenerka naprawde zna sie na temacie spotkan! Podoba mi sie tez ciagla wizualizacja omawianych tematow - ulatwia to podazanie za przekazywanymi tresciami. (Chcialabym tez umiec stworzyc takie swietne grafiki!!)

Na pewno slorzystam z przedstawionych pomyslow zmian czy eksperymentow! Rewelacja.

Dziekuje!

Odpowiedź trenera:

“Dziękuję i mam nadzieję, że materiały się przydadzą :) I aby nauczyć się własnoręcznego rysowania grafik, zapraszam na warsztaty "Flipowania i facylitacji graficznej" :-) Tam dzieje się magia!“

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.