Droga na szczyt. Na granicy wytrwałości i odwagi [Napisy PL]

Napisy PL

Przez kurs przeprowadzi Cię  Radek Jaroš

Jako piętnasty człowiek na świecie zdobył wszystkie ośmiotysięczniki w Himalajach. Pomimo nieudanych wypraw i kontuzji, nie poddał się. Szczyt K2 zdobył dopiero za piątym razem. Zainspiruj się historią o odwadze, wytrwałości oraz spełnionym marzeniu. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

52 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Korona Himalajów, zdobycie 14 najwyższych szczytów Ziemi to ogromne wyzwanie. To wyczyn sportowy, który wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania fizycznego, ale również determinacji, odwagi, oraz chęci i umiejętności podążania za swoim celem. Trzeba również umieć radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, opanować strach, pracować w zespole, motywować siebie i partnera do wspinaczki. Nie wolno bać się podejmować decyzji, trzeba też umieć ponosić za te decyzje pełną odpowiedzialność.
Radek Jaroš to najwybitniejszy czeski alpinista. Jako jedyny Czech zdobył wszystkie ośmiotysięczniki w Himalajach - bez dodatkowego aparatu tlenowego. Zdobył również najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów, również bez dodatkowego tlenu. W tym kursie Radek podzieli się swoim doświadczeniem oraz historią, które mogą być inspiracją dla Ciebie w drodze na szczyt, czymkolwiek on jest.

W kursie dowiesz się:

  • Jak zapanować nad strachem?
  • Jak poradzić sobie w ekstremalnych sytuacjach?
  • Co dla Radka było lekcją życia?
  • Jakie emocje przeżywał na szczycie?
  • Jak działa komunikacja w zespole alpinistycznym?
  • Jak to jest zawrócić kilka metrów spod szczytu?
  • Dlaczego szczyt to dopiero połowa drogi?
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Radek Jaroš

Himalaista

Radek to najwybitniejszy czeski profesjonalny himalaista. Specjalizuje się w ekspedycjach w małym składzie. Szczyty zdobywa wyłącznie bez dodatkowego aparatu tlenowego oraz bez pomocy tragarzy dowiedz się więcejwysokogórskich. W 2014 roku Radek z sukcesem zdobył ostatni, czternasty ośmiotysięcznik – K2 i tym samym zapisał się na liście sław światowego alpinizmu. Był pierwszym Czechem i piętnastym człowiekiem na świecie, który w ten sposób zdobył Koronę Himalajów. Następnie zdobył wszystkie najwyższe szczyty kontynentów i tym samym zdobył Koronę Ziemi. Radek jest również autorem i współautorem kilku książek. Z każdego ośmiotysięcznika Radek Jaroš posiada opracowaną dokumentację. Otrzymał nagrodę Fair za to, że podczas wejścia na Dhaulagiri razem z alpinistą Zdeňek Hrubý, w krytycznych warunkach, uratowali dwóch polskich alpinistów. W 2014 roku otrzymał nagrodę im. Jiřího Gutha-Jarkovského, przyznawaną przez Czeski Komitet Olimpijski za największe osiągniecie sportowe roku.

Ocena kursu

98 %

8 oceny
7x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Kamil K.

Świetny kurs. Pozdrawiam

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.