Jak przeciwdziałać mobbingowi

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Małgorzata Sitkiewicz

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
51 min.
Zakup kursu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp

Czego nauczysz się na kursie

Ten kurs wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia związane z mobbingiem w miejscu pracy. Dzięki kursowi dowiesz się, czym charakteryzuje się mobbing, jak rozróżnić sytuacje mobbingowe od takich, które mobbingiem nie są.

Wiedza w zakresie

Ten kurs wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia związane z mobbingiem w miejscu pracy.

Mobbing i dyskryminacja potrafią zniszczyć nam zdrowie psychiczne i fizyczne. Występowanie takich zachowań w pracy jest absolutnie niedopuszczalne. Niestety czasami nie jest tak oczywisty i łatwy do rozpoznania. Ponizanie, izolowanie, eliminacja z zespołu może dziać się bardzo powoli, wręcz niezauważalnie. Czasem pracownicy nie umieją rozpoznać czy to mobbing czy inne zachowania lub wręćz przeciwnie wszędzie się tego mobbingu doszukują. Dlatego warto się zapoznać z jego definicją i objawami, aby umieć radzić sobie z trudnymi sytuacjami i budować taka politykę personalną, która ma chronić pracowników przez mobbingiem.

W kursie dowiesz się:

  • Czym charakteryzuje się mobbing, jak rozróżnić sytuacje mobbingowe od takich, które mobbingiem nie są.
  • Jakie są  obowiązki pracodawcy w zakresie przeciwdziałania mobbingowi oraz instrumenty ochrony pracownika.
  • W jaki sposób właściwie możesz ocenić, czy padłeś ofiarą mobbingu i jak zabezpieczyć dowody, gdy doświadczasz mobbingu.
  • Poznasz liczne przykłady zachowań, które mogą być ocenione jako mobbing .
  • Jakich zachowań należy unikać, aby nie być posądzonym o mobbing w miejscu pracy.

Dla kogo jest kurs:

  • Dla pracowników
  • Dla osób zarządzających
  • Dla osób pracujących w Kadrach i HR

Konspekt kursu

Małgorzata Sitkiewicz

Małgorzata Sitkiewicz

Radca prawny

Małgorzata jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, nowych technologii i pracy. Doświadczenie zdobywała, doradzając dowiedz się więcejklientom w dziedzinie prawa pracy, umów na wdrożenie i utrzymanie rozwiązań informatycznych, a także umów pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Od ponad trzech lat pomaga chronić interesy polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z przepisami prawa pracy i ochrony danych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i certyfikowanym członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP CIPP/E). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Lingwistyki Stosowanej (kierunek: tłumacz sądowy języka angielskiego) Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Wszystkie kursy trenera Małgorzata Sitkiewicz

Oceny kursu

100 %

1 oceny
1x
0x
0x
0x
0x

i zostań pierwszą osobą, która doda opinię o kursie.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.