Lessons Learned

Przez kurs przeprowadzi Cię  Kamil Czop i LEANSPIN

Nadaje się do słuchania

Dobrze jest uczyć się na różnych doświadczeniach organizacyjnych i wyciągać z nich wnioski. Proces Lessons Learned opowiedziany w tym kursie krok po kroku pokaże Ci, jak można efektywnie wprowadzać go do organizacji - niezaleznie od jej wielkości. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

45 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Lessons Learned (LL) jest przykładem procesu organizacyjnego uczenia się, który łączy dwa obszary: zarządzania wiedzą i zarządzania zmianą. Istotą LL w organizacji jest zbieranie doświadczeń oraz wykorzystanie ich w celu usprawniania i doskonalenia funkcjonowania organizacji, a także upowszechnianie wypracowanych rozwiązań. Zarządzanie tym procesem ma na celu osiąganie przez organizację celów w sposób sprawny i skuteczny. Co więcej, obecnie organizacyjne uczenie się, obok strategii, kultury organizacyjnej oraz technologii, stanowi jeden z istotnych aspektów zarządzania wiedzą w organizacji.

Lessons Learned to nic innego jak NIEwyważanie otwartych drzwi oraz dążenie organizacji do oszczędności czasu
i pieniędzy poprzez organizacyjne uczenie się (zarządzanie wiedzą), w myśl sentencji „mądry Polak PRZED szkodą”. 

Celem kursu jest:

  • Zainspirowanie i wywołanie u uczestnika potrzeby wprowadzenia LL w organizacji
  • Nabycie przez uczestnika wiedzy dotyczącej procesu LL
  • Nabycie przez uczestnika umiejętności zgłaszania i procedowania obserwacji
  • Poznanie przez uczestnika przykładowych narzędzi pomocniczych

Kurs skierowany jest do:

  • Przedsiębiorców
  • Członków zarządów
  • Menedżerów
  • Działów HR
  • Kierowników i członków zespołów projektowych
  • Wszystkich entuzjastów progresywnych organizacji!
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Kamil Czop

Doradca, Trener Biznesu

Trener biznesu. Zajmuje się transformacją organizacji poprzez budowanie pamięci instytucjonalnej/organizacyjnej oraz wykorzystanie doświadczeń. Kamil pomaga rozwiązywać problemy i wprowadzać działania (naprawcze) usprawniające funkcjonowanie organizacji. Entuzjasta rozwoju nowych kompetencji i wymiany doświadczeń́ pomiędzy biznesem a środowiskiem wojskowym, praktyk nowoczesnych metod zarządzania. Wraz z LeanSpin Academy współorganizator warsztatów Special OPS Bootcamp.  Absolwent Szkoły Trenerów Biznesu – Moderator.

Ponadto, były oficer Sił Zbrojnych RP. Skoczek spadochronowy i żołnierz Wojsk Specjalnych. Starszy specjalista w dziedzinie „lessons learned”, zarządzania wiedzą i budowania pamięci organizacyjnej. Posiadam wieloletnie doświadczeń w prowadzeniu szkoleń oraz praktycznych warsztatów, zarówno z kadrą kierowniczą (dowódczą) jak i specjalistami LL w ramach wspólnoty praktyków. Autor artykułów, m.in.: „Heurystyczne wspomaganie procesów decyzyjnych”, czy „Aplikacja Lessons Learned na smartfony”, współautor funkcjonującego w Siłach Zbrojnych RP poradnika „Omówienie po wykonaniu działania (After Action Review – AAR)”. Praktyk ekstremalnego przywództwa w międzynarodowych i cross-funkcjonalnych zespołach, także poza granicami kraju i we wrażliwym kulturowo środowisku. Instruktor strzelectwa bojowego i sportowego. Hobbystycznie miłośnik sportu, motoryzacji i operator kamery.


Firma szkoleniowo-doradcza

Jesteśmy LEANSPIN. Pomagamy w harmonijnym rozwoju progresywnych organizacji zorientowanych na projekty, produkty i utalentowanych współpracowników. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem 15 lat na drodze przedsiębiorczości. Rozwijamy umiejętności i kształtujemy postawy poprzez inspirujące Bootcampy, warsztaty i szkolenia realizowane w modelu stacjonarnym, hybrydowym i online. Budujemy strategie rozwoju, planujemy i prowadzimy transformacje firm korzystając z narzędzi Lean, Agile, Teal i Digital Innovation. Stawiamy na umiejętne złożenie kompetencji zarządczych w obszarze Agile, Empowerment, Evidence i Innovation, które pozwala osiągać ponadprzeciętne rezultaty. Wierzymy, że organizacje mogą być skuteczniejsze, a pracujący w nich ludzie – żyć szczęśliwie, budować wartość i zmieniać otaczający nas świat na lepszy. Również w czasach kryzysu.

Ocena kursu

91 %

7 oceny
5x
1x
1x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Katarzyna J.

Kurs to świetny przepis na zatrzymanie wiedzy w organizacji, tak aby nie odeszła wraz z pracownikami. Polecam


Michał Klin

Świetny kurs o LL, polecam bardzo serdecznie.


Maciej G.

Świetnie zebrane i przekazane informacje o procesie uczenia się organizacji. Prosty przepis na budowanie organizacji uczących się, bardziej przystępne spojrzenie na lean (kaizen).

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.