Mistrzowskie wystąpienia publiczne

Przez kurs przeprowadzi Cię  Sergiusz Ryczel

Nadaje się do słuchania

Ten kurs pokaże Ci jak, działając w oparciu o pewne schematy, być przygotowanym i zwiększać doświadczenie w ciekawym i atrakcyjnym przekazywaniu wiedzy. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:10 godz.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Lubimy wiedzieć dokładnie co się stało, co się dzieje lub co wydarzy. Lubimy być dobrze poinformowani. Lubimy też przekazać informację i jednocześnie zakładać, że odbiorca zrozumiał ją dokładnie tak jak chcieliśmy, bo cenimy przecież swój i jego czas. Biznes musi opierać się na współpracy a co za tym idzie komunikacji między ludźmi. By komunikacja była skuteczna, powinniśmy być precyzyjni ale ta precyzja nie może zakładać zasypania drugiego człowieka stosem informacji. Biorąc pod uwagę, że nasza percepcja nie jest nieograniczona, sztuka prezentacji polega na takim przekazaniu wiedzy, by człowiek po drugiej stronie był w stanie przyswoić to co najważniejsze. A najlepiej, by każdy ze słuchających odebrał od nas informację na której nam najbardziej zależy. By tak się stało należy użyć całego zestawu narzędzi, które to umożliwią. Od określenia potrzeby, przez pomysł na formułę, do znalezienia idealnego, motywującego zakończenia. W międzyczasie używasz całego arsenału środków przekazu, które znasz od dziecka a które musisz sobie tylko przypomnieć, odświeżyć i zdać sprawę z tego, jak są skuteczne lub jaki efekt zapewnią. Myślisz, że ludzie z TV wszystko wymyślają na poczekaniu? Nie. Oni są po prostu znakomicie przygotowani, działają w oparciu o pewne schematy i im więcej razy coś zrobią, tym większe ich doświadczenie i większa szansa na to, że przekaz będzie skuteczny i zrozumiały. Niektóre zdania powtarzają sobie dziesiątki razy, by dobrze wybrzmiały. To żadna magia. To sztuka prezentacji, której Cię nauczę.

W tym kursie dowiesz się: 

 

  • Jak określić cel preznetacji
  • Tego, że nigdy nie zaczniesz i nie skończysz drugi raz.
  • Jak  przykuć i utrzymać uwagę
  • Czym jest kontrolowana improwizacja 
  • Jaka ma być dobra prezentacja
  • Jak ważna jest mowa ciała
  • Jak znaleźć swoje miejsce i siebie na scenie
  • Jak zrobić to online
  • Jak używać retoryka 
  • Jak poradzić sobie z tremą

Dla kogo jest ten kurs:

Dla wszystkich, którzy w swojej pracy muszą coś prezentować, przedstawiać i dzielić się wiedzą. 

 

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Sergiusz Ryczel

Dziennikarz, prezenter, sprawozdawca sportowy, trener

Sergiusz Ryczel jest prezenterem, konferansjerem, trenerem medialnym, komentatorem sportowym, lektorem, reporterem i wydawcą. Od 2002 do 2020 roku pracował w koncernie ITI występując na antenach TVN, TVN24 i TVN24 BIS. Od 2008 do 2013 był komentatorem i prezenterem w kanale nSport a od 2013 do 2020 w Canal+ Sport. Prowadził i wydawał informacyjne serwisy sportowe, programy publicystyczne oraz inne programy o tematyce sportowej. Jako reporter regularnie relacjonował występy piłkarskiej reprezentacji Polski a jako sprawozdawca komentował, między innymi, mecze piłkarskiej Champions League. Przez ostatnie lata najwięcej czasu poświęcał żużlowi i innym dyscyplinom motoryzacyjnym, takim jak drift, superenduro czy motocross. Z wykształcenia jest anglistą, stąd jednym z jego atutów jest perfekcyjna znajomość tego języka, co wykorzystywał zarówno w działalności medialnej jak i podczas pracy konferansjerskiej i eventowej.

Wykształcenie pedagogiczne i energia estradowca zawsze pchały go w kierunku ludzi. Od niemal dwóch dekad prowadzi spotkania i konferencje biznesowe, konferencje prasowe, gale, imprezy integracyjne, wyjazdy typu incentive, pokazy mody, pikniki o charakterze sportowo-rozrywkowym, imprezy masowe.Bazując na swoim doświadczeniu i umiejętnościach, prowadzi warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji i wystąpień publicznych oraz szkolenia medialne. Pomaga w tworzeniu własnego video marketingu w ramach strategii Personal Branding lub Employer Branding. Jego klientami są zarówno przedstawiciele biznesu korporacyjnego jak i mniejsi przedsiębiorcy oraz wszyscy Ci, którzy między innymi za pośrednictwem kamery i internetu promują swoje usługi. Współpracuje też z najmłodszymi lub starszymi sportowcami szkoląc ich w zakresie umiejętności kontaktu z mediami i pracy przed kamerą.

Ocena kursu

96 %

73 oceny
62x
7x
4x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Łukasz W.

W samej końcówce lekcji 8 mowa jest o Starożytnym Rzymie, jako miejscu narodzin retoryki. Sądzę, że tak zdecydowane stwierdzenie jest odrobinę krzywdzące dla Starożytnej Grecji i jej "retorycznych" przedstawicieli, żeby wymienić tylko sofistów, czy Arystotelesa, twórcę podręczników tej sztuki.


Piotr Janczak

jest przystępny dla słuchacza


Jolanta Rytel

ciekawe zagadnienie

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.