Myślenie wizualne jako kompetencja w biznesie

Przez kurs przeprowadzi Cię  Joanna Celusta

Umiejętność tworzenia prostych rysunków biznesowych pozwoli Ci przygotować ciekawą prezentację lub notatkę. Pokażę Ci, jak skupić uwagę odbiorców na przekazywanej treści i mocniej zaangażować w temat, co zaowocuje szybszym zrozumieniem procesów. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

55 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Efektywność zapamiętywania informacji jest dużo większa, gdy z pomocą przychodzi obraz, a nie tylko sama treść. Odręczny i niedoskonały charakter rysunku biznesowego ma działanie zachęcające inne osoby do współpracy, bo podświadomie uwypukla w swojej formie czynnik ludzki. Daje zielone światło do niedoskonałych, ale za to bardzo ciekawych pomysłów podczas dyskusji w grupie. I wreszcie najważniejsza korzyść płynąca dla osoby posługującej się myśleniem wizualnym – to pobudzenie i stałe pielęgnowanie KREATYWNOŚCI.

Uczestnicy kursu nauczą się rysować proste ikony ludzików oraz przedmiotów będących metaforą różnych pojęć, używanych na co dzień w świecie biznesu. Każda lekcja jest nowym elementem, pokazanym w taki sposób, aby łączyć świeże wiadomości z informacjami z poprzednich lekcji. Uczestnik może wówczas poczuć, na czym polega kompleksowy proces myślenia wizualnego. Podczas spotkań dowie się również, jak może ubarwić swoje rysunki motywem cienia, odpowiednimi kolorami, dodatkowymi efektami graficznymi, jak rozplanować przestrzeń notatki, gdzie szukać inspiracji do kolejnych pomysłów i jak oraz gdzie wykorzystać zdobyte umiejętności. Poza wiedzą praktyczną w kursie zawarte są również motywujące informacje dotyczące badań i fragmenty źródeł literackich, które dowodzą efektywności stosowania myślenia wizualnego jako twardej kompetencji w biznesie.

Z kursu dowiesz się:

 • Jak narysować szereg konkretnych ikon biznesowych.
 • W jaki sposób uruchomić w sobie proces myślenia wizualnego.
 • Jak samodzielnie stworzyć nowe zestawienia rysunków pasujących do swojej przestrzeni zawodowej oraz do kompleksowych procesów.
 • Jak efektywnie stosować rysunek w biznesie.
 • Gdzie szukać nowych inspiracji do tworzenia kreatywnych rysunków w przyszłości.

Ponadto na bieżąco podczas każdej lekcji tworzysz swój bank ikon, który posłuży jako narzędzie do dalszego rysowania i rozwoju własnego warsztatu po zakończeniu kursu.

Kurs skierowany jest do:

 • kierowników i liderów zespołów,
 • działów HR,
 • pracowników działu marketingu,
 • kreatywnych freelancerów,
 • trenerów szkoleń,
 • facylitatorów spotkań,
 • handlowców,
 • osób przygotowujących prezentacje i notatki ze spotkań,
 • osób zajmujących się szeroko rozumianym rozwojem osobistym oraz wszystkich, którzy lubią rozwijać w sobie nowe pokłady własnej kreatywności. 
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Joanna Celusta

Trener biznesu i projektant graficzny

Joanna Celusta - właścicielka firmy FABRYKA MYŚLI RYSOWANYCH. Wielka pasjonatka sketchnotingu oraz wszystkiego, co wiąże się z tak zwanym myśleniem wizualnym. Wykorzystuje swoje umiejętności w życiu prywatnym jak i zawodowym tworząc materiały graficzne (analogowe oraz digitalowe) w formie obrazów/ilustracji w taki sposób, aby inni mogli łatwiej zrozumieć skomplikowane treści i zapamiętać je na dłużej. Myślenie wizualne oraz umiejętność tworzenia kolorowych notatek są tematyką jej szkoleń, które ma okazję prowadzić wśród wielu różnych grup zawodowych (kadra zarządzająca, HR, marketing, doradztwo zawodowe, trenerzy, sprzedawcy).

Podczas prowadzonych szkoleń stara się połączyć naukę z dobrą zabawą i przyjemnością uczenia się czegoś nowego. Jej celem jest pokazanie uczestnikom korzyści wynikających z nabycia nowej wiedzy i umiejętności oraz przeniesienie ich na realne sytuacje życiowe lub zawodowe.

Ocena kursu

99 %

18 oceny
17x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Katarzyna N.

Kurs bardzo ciekawy, uświadomił mi jak wiele treści można przekazać prostym rysunkiem. Kurs na pewno bardzo pomocny dla osób, które prowadzą różnego rodzaju warsztaty.


Kinga J. M.

Szkolenie o niestandardowej tematyce, ciekawe. Proszę tylko zwrócić uwagę, iż prowadząca momentami patrząc w kamerę nie patrzy na słuchacza, jest od niego odwrócona, nagrywa ją z boku druga kamera. Jest to delikatnie niekomfortowe


Agata B.

Świetnie przygotowany kurs! Myślę, że dla każdego kto prowadzi spotkania, robi prezki czy notatki. W trakcie kursu w intuicyjny sposób zdobywamy uniwersalne umiejętności, które możemy zacząć wykorzystywać od zaraz. Ja na pewno włączę te ikonki do moich własnych codziennych notatek, planu dnia i listy zadań. Bardzo pomogą mi w codziennej organizacji pracy. Widzę również ich zastosowanie do planowania prezentacji strategii. Kurs jest zaprojektowany tak, że każdy (nawet ktoś, kto powiedziałby o sobie, że nie potrafi rysować 😉) odkryje w sobie kreatywność i poczuje pewność siebie w tworzeniu prostych ilustracji. Serio! Krok po kroku Joanna prowadzi nas od najprostszych do bardziej skomplikowanych (ale wciąż niewymagających „talentu”) obrazków, które możemy wykorzystać w przygotowywaniu prezentacji czy nawet robieniu notatek. Okazuje się, że każdy z nas może stworzyć czytelną i zrozumiała ilustrację podczas burzy mózgów z zespołem! Baaaardzo polecam kurs! I Prowadzącą! ☺️

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.