Myślenie wizualne jako kompetencja w biznesie

Przez kurs przeprowadzi Cię Joanna Celusta

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
56 min.

Gwarancja zwrotu pieniędzy, Certyfikat absolwenta, Nieograniczony dostęp

Zakup kursu

Czego nauczysz się na kursie

Umiejętność tworzenia prostych rysunków biznesowych pozwali Ci przygotować ciekawą prezentację lub notatkę. Pokażę Ci jak, skupić uwagę odbiorców na przekazywanej treści i mocniej zaangażować w temat, co zaowocuje szybszym zrozumieniem procesów.

Efektywność zapamiętywania informacji jest dużo większa, gdy z pomocą przychodzi obraz, a nie tylko sama treść. Odręczny i niedoskonały charakter rysunku biznesowego ma działanie zachęcające do współpracy innych osób, bo podświadomie uwypukla w swojej formie czynnik ludzki. Daje zielone światło do niedoskonałych, ale za to bardzo ciekawych pomysłów podczas dyskusji w grupie. I wreszcie najważniejsza korzyść płynąca dla osoby posługującej się myśleniem wizualnym, to pobudzenie i stałe pielęgnowanie KREATYWNOŚCI.

Uczestnicy kursu nauczą się rysować proste ikony ludzików oraz przedmiotów będących metaforą różnych pojęć, używanych na co dzień w świecie biznesu. Każda lekcja jest nowym elementem, pokazanym w taki sposób, aby łączyć nowe wiadomości z informacjami z poprzednich lekcji. Uczestnik może wówczas poczuć, na czym polega kompleksowy proces myślenia wizualnego. Podczas spotkań dowie się również jak może ubarwić swoje rysunki motywem cienia, odpowiednimi kolorami, dodatkowymi efektami graficznymi, jak rozplanować przestrzeń notatki, gdzie szukać inspiracji do kolejnych pomysłów i jak oraz gdzie wykorzystać zdobyte umiejętności. Poza wiedzą praktyczną, w kursie zawarte są również motywujące informacje dotyczące badań i fragmenty źródeł literackich, które dowodzą efektywności stosowania myślenia wizualnego jako twardej kompetencji w biznesie.

W kursie dowiesz się:

 • jak narysować szereg konkretnych ikon biznesowych
 • w jaki sposób uruchomić w sobie proces myślenia wizualnego
 • jak samodzielnie stworzyć nowe zestawienia rysunków, pasujących do swojej przestrzeni zawodowej oraz do kompleksowych procesów
 • jak efektywnie stosować rysunek w biznesie
 • gdzie szukać nowych inspiracji do tworzenia kreatywnych rysunków w przyszłości.

Ponadto na bieżąco podczas każdej lekcji tworzysz swój bank ikon, jako narzędzie do dalszego rysowania i rozwoju własnego warsztatu po zakończeniu kursu.

Kurs skierowany jest do:

 • kierowników i liderów zespołów
 • działów HR
 • pracowników działu marketingu
 • kreatywnych freelancerów
 • trenerów szkoleń
 • facylitatorów spotkań
 • handlowców
 • odób przygotowujących prezentacje i notaki ze spotkań
 • osób zajmujące się szeroko rozumianym rozwojem osobistym oraz wszystkich, którzy lubią rozwijać w sobie nowe pokłady własnej kreatywności. 

Konspekt kursu

Joanna Celusta

Joanna Celusta

Trener biznesu i projektant graficzny

Joanna Celusta - właścicielka firmy FABRYKA MYŚLI RYSOWANYCH. Wielka pasjonatka sketchnotingu oraz wszystkiego, co wiąże się z tak zwanym myśleniem wizualnym. Wykorzystuje swoje umiejętności dowiedz się więcejw życiu prywatnym jak i zawodowym tworząc materiały graficzne (analogowe oraz digitalowe) w formie obrazów/ilustracji w taki sposób, aby inni mogli łatwiej zrozumieć skomplikowane treści i zapamiętać je na dłużej. Myślenie wizualne oraz umiejętność tworzenia kolorowych notatek są tematyką jej szkoleń, które ma okazję prowadzić wśród wielu różnych grup zawodowych (kadra zarządzająca, HR, marketing, doradztwo zawodowe, trenerzy, sprzedawcy). Podczas prowadzonych szkoleń stara się połączyć naukę z dobrą zabawą i przyjemnością uczenia się czegoś nowego. Jej celem jest pokazanie uczestnikom korzyści wynikających z nabycia nowej wiedzy i umiejętności oraz przeniesienie ich na realne sytuacje życiowe lub zawodowe.

Wszystkie kursy trenera Joanna Celusta

Tego kursu jeszcze nikt nie ocenił


Zakup kurs i zostań pierwszą osobą, która go oceni.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn lub Jobs.cz) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz sobie włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.