Niemieckie pułapki językowe

Przez kurs przeprowadzi Cię  Anna Życka

Nadaje się do słuchania

Pomyłki językowe mogą zdarzyć się nawet najlepszemu. Są często powodem żartów czy też tematem memów. Ten etap trzeba po prostu przetrwać i iść do przodu. Popełniony błąd może stać się przecież wspaniałą okazją do poprawy i pracy nad językiem. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:04 godz.

Liczba lekcji

17

Oceny
Dodaj do planu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Język niemiecki, jeden z najpopularniejszych w Europie, ma swoje tajemnice. Podczas kursu “Pułapki językowe” odkryjemy wspólnie niektóre z nich. W każdym języku czyhają pułapki. Wynikają często z użycia niewłaściwego słowa, pomylenia zasad gramatycznych, albo nieprawidłowo wymawianych słów. 

Sporo problemów stwarzają kalki językowe, o których opowiem Ci podczas naszych spotkań. Kalki językowe pojawiają się,  gdy przenosimy zasady gramatyczne lub zbyt dosłownie tłumaczymy zwroty z języka rodzimego na inny język. Warto więc im się bliżej przyjrzeć. 

Poznasz pojęcia, które w języku polskim mają jedno znaczenie a w języku niemieckim należy je tłumaczyć w różny sposób zależnie od kontekstu. Nauczysz się rozpoznawać niuanse leksykalne i gramatyczne, które mają wpływ na poprawność i logikę języka. Niektóre przykłady z pewnością Cię zaskoczą, może nawet rozbawią i skłonią do refleksji nad językiem. 

Bywa że niektórzy twierdzą, że gramatyka niemiecka jest nie do przebrnięcia, a wymowa dla wielu nie jest łatwa. Ale czy język niemiecki jest rzeczywiście  taki trudny? Moim zdaniem, nie. W każdym razie dzięki wskazówkom, o których opowiem ci podczas tego kursu, stanie się on dla ciebie łatwiejszy, bardziej przyjazny. 

Kurs skierowany jest do osób na poziomach od A1+. 

 

Pełny opis
Trenerzy kursu
Anna Życka

Nauczyciel, lektor, metodyk

Z wykształcenia jestem germanistką. Od wielu lat pracuję jako nauczyciel i lektor. Jestem egzaminatorem TELC do poziomu C1, Medizin Deutsch B2/C1 oraz Telc Deutsch B1-B2 Pflege. Współpracuję z OKE Łódź jako Przewodnicząca Zespołu Egzaminacyjnego. Udało mi się w życiu połączyć zawód i pasję. Ale na tym nie koniec. Ciągle się uczę, staram się doskonalić, słucham innych a przede wszystkim w pracy słucham swojego serca i intuicji. Staram się ciągle podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Mediacja społeczna, rodzinna i szkolna oraz Zarządzanie Oświatą. Jestem Trenerem Biznesu - ale moje działania szkoleniowe nie bazują na biznesie a raczej na kadrze nauczycielskiej. Uwielbiam przekazywać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem. W centrum moich zainteresowań stoi zawsze człowiek i jego potencjał. Praca z ludźmi daje mi energię. Może dlatego właśnie mam jej tak dużo. Staram się być bardzo aktywna - szczególnie w dwóch obszarach: jako nauczyciel i jako trener. Jako nauczyciel wychodzę naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i kursantów. Dla nich prowadzę stronę Mein Deutsch na fb oraz organizuję webinary gramatyczne z cyklu Gramatyka Praktyka. Jako trener poruszam kwestie, które wydają mi się bardzo istotne w pracy nauczyciela i lektora. Ostatnio swoją uwagę koncentruję na grupie, procesie grupowym i działaniach nauczyciela – trenera. Zainteresowani tym obszarem nauczyciele mają możliwość uczestniczyć w moich webinarach. Jestem współtwórcą szkoły językowej w centrum Łodzi - EXPERTSCHOOL. W życiu prywatnym jestem mamą Danieli i Karola oraz babcią.

Ocena kursu

80 %

3 oceny
2x
0x
0x
1x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Katarzyna J.

Wszystkie trudne zagadnienia podane w prosty i przystępny sposób. Zebrane w jednym miejscu. Pomaga uporządkować wiedzę i nauczyć się nowych rzeczy.


Magdalena Czarnota

Trener ma nienaturalną wymowę w języku polskim i angielskim. Moderowanie kursu jest sztuczne.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.