Partnerstwo w zarządzaniu

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Andrzej Blikle Polski

Czego nauczysz się na kursie

Partnerstwo w zarządzaniu występuje wtedy, kiedy lider nie wydaje poleceń, a jego zespół i tak wie, co ma robić. Nie ocenia ludzi, ale ich wspiera, a jeżeli rozmawia z kimś o jego postępach, to w celu ustalenia, co tej osobie jest potrzebne do rozwoju.

Wielu menedżerów sądzi, że zarządzanie z pozycji władzy i za pomocą przemocy jest łatwe. Wystarczy kazać coś zrobić i to będzie zrobione. Niestety najczęściej tak się nie dzieje. 

Warto oprzeć zarządzanie na zaufaniu i partnerstwie, ponieważ brak zaufania prowadzi do działań przemocowych, a one rodzą zachowania obronne. Powoduje to marnowanie potencjału i spadek efektywności, a wszelkie działania w organizacji zaczynają sprowadzać się do kontroli pracowników. W chwilach trudnych lider przemocy może liczyć tylko na siebie i powinien wtedy pamiętać, że każdy jego błąd zostanie wykorzystany przeciwko niemu.

W partnerskim zarządzaniu liderzy pracują nad budowaniem zaufania i poczucia odpowiedzialności, nad eliminowaniem współzawodnictwa na rzecz współpracy. Uczą się budować motywację godnościową, która polega na odwoływaniu się do naturalnej potrzeby każdego człowieka, by mógł być dumny z tego, co robi i jaki jest. Bo ludzie chcą być uczciwi, rzetelni i odpowiedzialni, trzeba im tylko stworzyć odpowiednie warunki.

Program kursu

  • Jak budować głębokie zaufanie i odpowiedzialność w organizacji.
  • Jakim liderem można się stać, wybierając partnerstwo w zarządzaniu i jak przekłada się to na funkcjonowanie zespołu/organizacji.
  • Jak budować motywację, a uniknąć działań, które pracowników demotywują.
  • W jaki sposób można przeprowadzać rozwojowe rozmowy z podopiecznymi.
  • Na czym polega zarządzanie poza budżetem i poza systemem premiowym.

Kurs jest adresowany do:

  • liderów i menedżerów zarządzających zespołami,
  • osób, które niedawno awansowały na stanowiska menedżerskie i poszukują swojego sposobu na zarządzanie,
  • pracowników działu HR szukających inspiracji do wsparcia menedżerów w firmie,
  • liderów i menedżerów dostrzegających spadające inicjatywę i zaangażowanie zespołu,
  • osób zarządzających zespołami i grupami projektowymi (np. kadra zarządzająca, menedżerowie, dyrektorzy, kierownicy działów).

Konspekt kursu

Andrzej Blikle

Andrzej Blikle

Trener, przedsiębiorca, informatyk

Prof. Andrzej Blikle jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea), członkiem honorowym i byłym dowiedz się więcejprezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, i członkiem ponad 20 różnych innych organizacji. W roku 2011 otrzymał tytuł „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. Prowadzi firmę doradczo-szkoleniową Andrzej Blikle Doradca. Specjalizuje się w tematach związanych z budowaniem partnerstwa w zarządzaniu, promuje też ideę turkusowych organizacji. Prof. Andrzej Blikle wykłada od roku 1996 zarządzanie kompleksową jakością, a w latach 1996-2010 wdrażał je w swojej rodzinnej firmie A.Blikle Sp. z o.o. otrzymując od roku 2008 liczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie organizacji i zarządzania. Prof. A.Blikle prowadzi własne konwersatorium oraz szkolenia na temat TQM. W roku 2014 ukazała się jego książka "Doktryna jakości - rzecz o skutecznym zarządzaniu" (wydawnictwo Helion), której Trzecie Wydanie Turkusowe jest już dostępne na półkach księgarskich, a także do bezpłatnego pobrania na https://www.moznainaczej.com.pl/ksiazka-i-artykuly/doktryna-jakosci. W maju 2015 r. książka zajęła I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”, a w czerwcu 2016 r. otrzymała nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014 – 2015.

Wszystkie kursy trenera Andrzej Blikle

Oceny kursu

98 %

25 oceny
23x
2x
0x
0x
0x

Maria P.

Merytoryczna wiedza, z którą się zgadzam i bardzo jasny przekaz ;)


Jacek O.

Rewelacja


Andrzej S.

Polecam ten kurs. Pozwala on na zapoznanie się z innym niż szeroko stosowane metody zarządzania zespołem, motywowaniem czy oceną pracowników.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 249,00 zł brutto

Liczba lekcji:
12
Całkowity czas trwania filmów:
1:06 godz.
Zakup kursu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp