Praca zdalna - nowe przepisy

Przez kurs przeprowadzi Cię  Małgorzata Sitkiewicz

Nadaje się do słuchania

Tematem kursu są wprowadzone do Kodeksu Pracy przepisy regulujące kwestię pracy zdalnej oraz umożliwiające pracodawcom przeprowadzanie kontroli trzeźwości. Pełny opis

za darmo

Całkowity czas trwania

35 min.

Liczba lekcji

6

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Tematem kursu są wprowadzone do Kodeksu Pracy, przepisy regulujące kwestię pracy zdalnej oraz umożliwiające pracodawcom przeprowadzanie kontroli trzeźwości.

W kursie omówione zostały warunki, które musi spełnić zarówno pracownik, jak i pracodawca, aby wykonywanie pracy zdalnej było możliwe. Kurs wskazuje sposoby rozliczania ponoszonych przez pracownika kosztów pracy zdalnej, a także obszary, w jakich pracodawca może kontrolować pracownika na pracy zdalnej i jakie warunki musi spełniać kontrola, aby była zgodna z prawem. Z punktu widzenia pracodawcy, niezbędne jest przyjęcie wewnętrznych regulacji, które będą normować zagadnienia związane z pracą zdalną – kurs omawia te zagadnienia.

Długo wyczekiwana nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadziła także możliwość kontrolowania trzeźwości nie tylko pracowników, ale i współpracowników, w tym zleceniobiorców. Kurs porusza kwestie warunków dopuszczalności przeprowadzania kontroli trzeźwości, w tym kontroli podczas wykonywania pracy zdalnej. Dowiecie się także, z jakimi konsekwencjami musi liczyć się pracownik, w którego organizmie wykryto niedopuszczalne substancje.

Czego dowiesz się podczas kursu:

  • jak pracownik może wnioskować o pracę zdalną
  • jakie są okoliczności wykonywania pracy zdalnej
  • jakie są przepisy regulujące kwestie sporne
  • jak przygotować regulamin w firmie
  • jak będzie wyglądała kontrola trzeźwości pracowników 

Kurs jest przeznaczony zarówno dla pracodawców jak i pracowników.

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Małgorzata Sitkiewicz

Radca prawny

Małgorzata jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, nowych technologii i pracy. Doświadczenie zdobywała, doradzając klientom w dziedzinie prawa pracy, umów na wdrożenie i utrzymanie rozwiązań informatycznych, a także umów pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Od ponad trzech lat pomaga chronić interesy polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z przepisami prawa pracy i ochrony danych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i certyfikowanym członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP CIPP/E). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Lingwistyki Stosowanej (kierunek: tłumacz sądowy języka angielskiego) Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Ocena kursu

97 %

31 oceny
26x
5x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Klaudia R.

Przydatna wiedza i bardzo dużo nowych informacji, szczególnie potrzebnych kiedy praca zdalna jest coraz bardziej popularna.


Jolanta Rytel

przydatny


Renata Grelowska

Fachowo i rzetelnie przeprowadzone szkolenie poproszę o więcej

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.