Otrzymasz dostęp do wersji testowej oraz panelu administratora Seduo – na 21 dni za darmo i bez zobowiązań. Chętnie zaprezentujemy Ci go również osobiście i doradzimy jak maksymalnie wykorzystać Seduo. Możesz do nas napisać lub zadzwonić.
Praca zdalna - nowe przepisy
Przez kurs przeprowadzi Cię Małgorzata Sitkiewicz
Tematem kursu są wprowadzone do Kodeksu Pracy przepisy regulujące kwestię pracy zdalnej oraz umożliwiające pracodawcom przeprowadzanie kontroli trzeźwości. Pełny opis
Tematem kursu są wprowadzone do Kodeksu Pracy, przepisy regulujące kwestię pracy zdalnej oraz umożliwiające pracodawcom przeprowadzanie kontroli trzeźwości.
W kursie omówione zostały warunki, które musi spełnić zarówno pracownik, jak i pracodawca, aby wykonywanie pracy zdalnej było możliwe. Kurs wskazuje sposoby rozliczania ponoszonych przez pracownika kosztów pracy zdalnej, a także obszary, w jakich pracodawca może kontrolować pracownika na pracy zdalnej i jakie warunki musi spełniać kontrola, aby była zgodna z prawem. Z punktu widzenia pracodawcy, niezbędne jest przyjęcie wewnętrznych regulacji, które będą normować zagadnienia związane z pracą zdalną – kurs omawia te zagadnienia.
Długo wyczekiwana nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadziła także możliwość kontrolowania trzeźwości nie tylko pracowników, ale i współpracowników, w tym zleceniobiorców. Kurs porusza kwestie warunków dopuszczalności przeprowadzania kontroli trzeźwości, w tym kontroli podczas wykonywania pracy zdalnej. Dowiecie się także, z jakimi konsekwencjami musi liczyć się pracownik, w którego organizmie wykryto niedopuszczalne substancje.
Czego dowiesz się podczas kursu:
- jak pracownik może wnioskować o pracę zdalną
- jakie są okoliczności wykonywania pracy zdalnej
- jakie są przepisy regulujące kwestie sporne
- jak przygotować regulamin w firmie
- jak będzie wyglądała kontrola trzeźwości pracowników
Kurs jest przeznaczony zarówno dla pracodawców jak i pracowników.
Radca prawny
Małgorzata jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, nowych technologii i pracy. Doświadczenie zdobywała, doradzając klientom w dziedzinie prawa pracy, umów na wdrożenie i utrzymanie rozwiązań informatycznych, a także umów pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Od ponad trzech lat pomaga chronić interesy polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z przepisami prawa pracy i ochrony danych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i certyfikowanym członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP CIPP/E). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Lingwistyki Stosowanej (kierunek: tłumacz sądowy języka angielskiego) Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w języku polskim i angielskim.
97 %
Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem
Przydatna wiedza i bardzo dużo nowych informacji, szczególnie potrzebnych kiedy praca zdalna jest coraz bardziej popularna.
przydatny
Fachowo i rzetelnie przeprowadzone szkolenie poproszę o więcej