Praktyczne aspekty motywowania pracowników

Przez kurs przeprowadzi Cię  Andrzej Niemczyk

Nadaje się do słuchania

Jeśli do tej pory motywowałeś/aś pracowników intuicyjnie, ten kurs pomoże Ci rozpoznać kluczowe potrzeby motywacyjne i dopasować do nich skuteczne metody motywowania. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:11 godz.

Liczba lekcji

15

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Być może zauważyłeś/aś, że niektórzy Twoi pracownicy dobrze reagowali na Twoje działania motywujące, inni natomiast nie poprawiali swojego zaangażowania. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie rozpoznajesz właściwie ich potrzeb motywacyjnych oraz nie wiesz, na jakim poziomie motywacji jest pracownik. 

Dobra wiadomość jest taka, że skutecznego motywowania możesz się nauczyć. Motywowanie nie jest wiedzą tajemną. To kwestia zrozumienia zasad opracowanych w wyniku badań i obserwacji specjalistów. I oczywiście zastosowania tych zasad w praktyce. Tego właśnie nauczę cię podczas tego kursu – jak zastosować teorię w praktyce. Pokażę ci na bardzo wielu przykładach i dam praktyczne wskazówki.

Kurs składa się z dwóch części. W pierwszej poznasz trzy grupy potrzeb motywacyjnych według teorii McClellanda. Dowiesz się, jak praktycznie motywować i jak pracować każdego dnia z różnymi osobami w zależności od ich dominującej potrzeby motywacyjnej. 

Część druga będzie poświęcona automotywacji. Poznasz cztery stopnie motywacji i dowiesz się, jakie warunki warto stworzyć w firmie czy zespole, żeby u jak największej liczby osób rozwinęła się motywacja wewnętrzna. Będą wówczas pracowali nie tylko wydajniej, ale też praca będzie sprawiała im przyjemność.

Program kursu:

 • Najważniejsze zasady motywacji. Jedna z nich mówi: nie motywuj, nie znając potrzeb pracownika.
 • Przykłady nietrafionego motywowania w firmach i konsekwencje takiego niedopasowania motywowania.
 • Jak rozpoznać, jaką potrzebę motywacyjną ma pracownik i co dokładnie go motywuje.
 • Teoria samodeterminacji i jej zastosowanie w praktyce.
 • Dlaczego niektórzy z nas są pełni automotywacji? Na podstawie badań E. Deciego i R. Ryana.
 • Kontinuum motywacji – cztery stopnie motywacji od zewnętrznej do wewnętrznej.
 • Warunki, które należy stworzyć, żeby u pracowników rozwijała się automotywacja – jak przejść z „muszę” do „chcę”.

Z kursu z pewnością skorzystają:

 • menedżerowie wszystkich szczebli
 • specjaliści HR
 • członkowie zarządów
 • trenerzy biznesu.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Andrzej Niemczyk

Trener, Menedżer, Autor książek

Andrzej Niemczyk

Trener, menedżer, autor książek

Zanim zacząłem prowadzić szkolenia, byłem menedżerem, a jeszcze wcześniej przedstawicielem handlowym. Przez 8 lat zajmowałem się kierowaniem i szkoleniem zespołów przedstawicieli medycznych. Przez 11 lat pracowałem w Gedeon Richter i Ewopharma AG, gdzie przeszedłem drogę od przedstawiciela, przez kierownika regionalnego, dyrektora regionalnego, aż do dyrektora handlowego. Z zawodu jestem lekarzem, pracowałem w szpitalu przez 8 lat. Zajmowałem się też badaniami klinicznymi nowych leków. Od kilkunastu lat prowadzę szkolenia z kompetencji menedżerskich (motywowanie, zarządzanie zespołem, przywództwo, rozwiązywanie konfliktów) oraz handlowe (techniki sprzedaży, budowanie relacji, negocjacje, zarządzanie sprzedażą). Poza szkoleniami spotykam się też czasem ze studentami na zajęciach w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Jestem autorem 8 książek z zakresu zarządzania ludźmi, motywowania, sprzedaży i negocjacji.

Ocena kursu

96 %

104 oceny
85x
16x
3x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Marcin Cichoń

Kurs warty odsłuchania. Wiele przydatnych rad i przykładów obrazujących zagadnienie.


Grzegorz Krempa

Bardzo fajny i przydatny kurs.


Irena Sierocka

Ciekawy kurs, rzeczowy prowadzący, warto i miło było posłuchać.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.