Prawo pracy dla pracowników

Przez kurs przeprowadzi Cię  Małgorzata Sitkiewicz

Nadaje się do słuchania

Ten kurs wprowadzi Cię w podstawowe zagadnienia związane z prawami pracowników oraz obowiązkami pracodawców. Jest to temat bliski każdemu, kto jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę. Pełny opis

Czego nauczysz się na kursie

Wiedza w zakresie

Decydując się na pójście do pracy, bardzo często nie dopuszczamy do siebie myśli, że pracodawca, jako podmiot wyspecjalizowany, mógłby dopuścić się naruszeń prawa wobec swoich pracowników. Niestety rzeczywistość bywa zupełnie inna. Niezależnie od tego, czy pracodawca narusza prawo świadomie, czy nieświadomie - w sytuacjach konfliktowych pracownik często czuje się bezradny, ponieważ nie zna się na przepisach i ma jedynie bardzo ogólne pojęcie o przysługujących mu prawach. Ten kurs pomoże Ci zdobyć konkretną wiedzę na temat najczęstszych błędów pracodawców oraz na sposoby obrony pracownika przed ich konsekwencjami.

W kursie dowiesz się:

  • Jakie dane o pracowniku pracodawca może przetwarzać, a jakich nie wolno mu przetwarzać?
  • Jak praca zdalna wpływa na aspekty organizacji pracy takie jak czas pracy czy wypowiadanie umów o pracę?
  • Jak odnaleźć się w sądzie pracy - w jaki sposób wszcząć postępowanie, jak bronić się i jakie dowody przedstawiać, a także jak zachować się w wypadku bycia wezwanym na świadka.
  • Jakie kary grożą pracodawcy za łamanie praw pracowników.

Dla kogo jest kurs:

  • Dla pracowników
  • Dla osób pracujących w Kadrach i HR

Konspekt kursu

Małgorzata Sitkiewicz

Małgorzata Sitkiewicz

Radca prawny

Małgorzata jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, nowych technologii i pracy. Doświadczenie zdobywała, doradzając dowiedz się więcejklientom w dziedzinie prawa pracy, umów na wdrożenie i utrzymanie rozwiązań informatycznych, a także umów pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego. Od ponad trzech lat pomaga chronić interesy polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu działalności zgodnie z przepisami prawa pracy i ochrony danych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i certyfikowanym członkiem International Association of Privacy Professionals (IAPP CIPP/E). Ukończyła Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Lingwistyki Stosowanej (kierunek: tłumacz sądowy języka angielskiego) Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w języku polskim i angielskim.

Wszystkie kursy trenera Małgorzata Sitkiewicz

Tego kursu jeszcze nikt nie ocenił


i zostań pierwszą osobą, która go oceni.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
1:17 godz.
Zakup kursu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp