Skuteczna rozmowa rekrutacyjna

Przez kurs przeprowadzi Cię  Katarzyna Jarosz

Nadaje się do słuchania

Z kursu dowiesz się, czym charakteryzuje się skuteczny proces rekrutacji, jak badać kompetencje kandydata oraz jakie pytania warto zadawać, a jakich lepiej unikać. Poznasz metody, które ułatwią Ci pracę rekrutera. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:08 godz.

Liczba lekcji

12

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Rynek pracy ulega zmianom i znalezienie wartościowego pracownika z odpowiednimi kompetencjami bywa bardzo trudne. A przecież to, czy znajdziesz tego najlepszego, jest czynnikiem decydującym o efektywności zespołów i organizacji. Jednak kandydaci mają tendencję do pokazywania się w najlepszym świetle, zatajania niektórych faktów albo przejmowania kontroli nad rozmową. 

Jak w takim razie skutecznie pytać i nie dać się zbyć ogólnymi odpowiedziami? Jak nie popełniać błędów, na które wszyscy jesteśmy narażeni? Jak podczas rozmowy dbać o wizerunek firmy? 

Podczas tego kursu opowiem Ci, czym charakteryzuje się skuteczny proces rekrutacji, i pokażę metody, które Ci w tym pomogą. Poruszę temat badania kompetencji i podpowiem, jakie pytania warto zadawać, a jakich lepiej unikać. Pomogę Ci uporządkować wiedzę i podpowiem, co zrobić, aby nie popaść w rutynę. 

Podczas kursu dowiesz się:

  • z czego wynikają błędy poznawcze,
  • czym różni się wywiad biograficzny od kompetencyjnego, 
  • czym konkretnie są kompetencje i jak je rozumieć,
  • jakie są metody badania kompetencji,
  • jak zadawać odpowiednie pytania do wywiadu,
  • jakie jest znaczenie informacji zwrotnej po rekrutacji.

Kurs skierowany jest do:

  • rekruterów,
  • menedżerów, którzy rekrutują do swojego zespołu,
  • wszystkich, którzy chcą się nauczyć rekrutować.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Katarzyna Jarosz

Trener, coach, HRBP

Katarzyna jest trenerem biznesu, coachem zespołowym i grupowym, ekspertem ds. HR. Doświadczenie zdobywała, pracując w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Dużym atutem jest wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań rozwojowych dla managerów i specjalistów. Przez 15 lat w wewnętrznym HR, a następnie jako Trener Wewnętrzny i L&D Expert w korporacji z branży HR. Specjalizuje się w obszarach związanych z rozwojem kompetencji managerskich, rekrutacji i selekcji, kompetencji komunikacyjnych oraz w prowadzeniu coachingów zespołowych i grupowych. Prowadzi sesje AC/DC oraz programy outplacementowe. Jest akredytowana w narzędziu psychometrycznym Facet5, dzięki któremu wspiera swoich klientów na stanowiskach związanych z zarządzaniem zespołem. Pracuje z zespołami nad osiąganiem sukcesów w biznesie i zwiększaniem ich efektywności.

Ocena kursu

95 %

156 oceny
129x
19x
7x
1x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Klaudia R.

Spojrzenie na rozmowę od tej drugiej strony. Myślę, że warto wiedzieć o elementach zawartych w kursie, aby móc przygotować się jeszcze lepiej do rozmowy rekrutacyjnej.


Karolina G.

Bardzo przyjemny i konkretny kurs :)


Dominika Szewczyk

ok

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.