Skuteczna rozmowa rekrutacyjna

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Katarzyna Jarosz Polski   + 1 więcej

Cena: 249,00 zł brutto

Liczba lekcji:
12
Całkowity czas trwania filmów:
1:08 godz.
Zakup kursu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp

Czego nauczysz się na kursie

Z kursu dowiesz się, czym charakteryzuje się skuteczny proces rekrutacji, jak badać kompetencje kandydata oraz jakie pytania warto zadawać, a jakich lepiej unikać. Poznasz metody, które ułatwią Ci pracę rekrutera.

Wiedza w zakresie

Rynek pracy ulega zmianom i znalezienie wartościowego pracownika z odpowiednimi kompetencjami bywa bardzo trudne. A przecież to, czy znajdziesz tego najlepszego, jest czynnikiem decydującym o efektywności zespołów i organizacji. Jednak kandydaci mają tendencję do pokazywania się w najlepszym świetle, zatajania niektórych faktów albo przejmowania kontroli nad rozmową. 

Jak w takim razie skutecznie pytać i nie dać się zbyć ogólnymi odpowiedziami? Jak nie popełniać błędów, na które wszyscy jesteśmy narażeni? Jak podczas rozmowy dbać o wizerunek firmy? 

Podczas tego kursu opowiem Ci, czym charakteryzuje się skuteczny proces rekrutacji, i pokażę metody, które Ci w tym pomogą. Poruszę temat badania kompetencji i podpowiem, jakie pytania warto zadawać, a jakich lepiej unikać. Pomogę Ci uporządkować wiedzę i podpowiem, co zrobić, aby nie popaść w rutynę. 

Podczas kursu dowiesz się:

  • z czego wynikają błędy poznawcze,
  • czym różni się wywiad biograficzny od kompetencyjnego, 
  • czym konkretnie są kompetencje i jak je rozumieć,
  • jakie są metody badania kompetencji,
  • jak zadawać odpowiednie pytania do wywiadu,
  • jakie jest znaczenie informacji zwrotnej po rekrutacji.

Kurs skierowany jest do:

  • rekruterów,
  • menedżerów, którzy rekrutują do swojego zespołu,
  • wszystkich, którzy chcą się nauczyć rekrutować.

Konspekt kursu

Katarzyna Jarosz

Katarzyna Jarosz

Trener, coach, HRBP

Katarzyna jest trenerem biznesu, coachem zespołowym i grupowym, ekspertem ds. HR. Doświadczenie zdobywała, pracując w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Dużym atutem jest dowiedz się więcejwieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działań rozwojowych dla managerów i specjalistów. Przez 15 lat w wewnętrznym HR, a następnie jako Trener Wewnętrzny i L&D Expert w korporacji z branży HR. Specjalizuje się w obszarach związanych z rozwojem kompetencji managerskich, rekrutacji i selekcji, kompetencji komunikacyjnych oraz w prowadzeniu coachingów zespołowych i grupowych. Prowadzi sesje AC/DC oraz programy outplacementowe. Jest akredytowana w narzędziu psychometrycznym Facet5, dzięki któremu wspiera swoich klientów na stanowiskach związanych z zarządzaniem zespołem. Pracuje z zespołami nad osiąganiem sukcesów w biznesie i zwiększaniem ich efektywności.

Wszystkie kursy trenera Katarzyna Jarosz

Oceny kursu

99 %

42 oceny
39x
3x
0x
0x
0x

Beata S.

Bardzo ciekawe przedstawienie tematu. Mnóstwo informacji dla rekrutującego i rekrutowanego. Dziękuję.


Bartłomiej Limanówka

Bardzo dobre tłumaczenie zagadnień wsparte świetnymi przykładami 😀


Miłosz Jęsiak

Przyjemny i odświeżający

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.