Homepage

Stanislav Vojtíšek

Stanislav Vojtíšek

wykładowca, konsultant i kapitan samolotu pasażerskiego

Stanislav Vojtíšek jest wykładowcą, konsultantem i pilotem linii lotniczych, który od dawna zajmuje się tematyką zarządzania ryzykiem, komunikacją i sytuacjami kryzysowymi z wykorzystaniem standardowych modeli stosowanych w lotnictwie. 

Przez ponad 25 lat pracował jako pilot liniowy, kapitan samolotów długodystansowych spółek České aerolinie i Turkish Airlines. Jako specjalista ds. rekrutacji był odpowiedzialny za dobór odpowiednich pilotów i ich przeszkolenie jako instruktor lotniczy. W szkoleniach naziemnych zajmuje się od dłuższego czasu problematyką CRM (Crew Resource Management) oraz psychodiagnostycznymi wymaganiami wobec kandydatów do zawodów o wysokim poziomie kompetencji decyzyjnych. Jako aviation scientist współpracował między innymi z firmą Honeywell, był również wykładowcą zewnętrznym na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze w dziedzinie komunikacji. Równocześnie od 1995 roku przygotowuje kursy z zakresu szkoleń komunikacyjnych oraz na bieżąco realizuje na platformie PILOTS FOR MANAGERS (www.stanislavvojtisek.cz) warsztaty dla menedżerów i liderów zespołów, gdzie prezentuje funkcjonalne modele lotnicze podejmowania decyzji oraz zarządzania zespołem i bezpieczeństwem.

Obecnie współpracuje z kilkoma ważnymi partnerami jako konsultant wewnętrznych procesów zarządzania ryzykiem, jako wykładowca od dłuższego czasu szkoli liderów zespołów i menedżerów w zakresie podejmowania decyzji i komunikacji oraz uczestniczy w zarządzaniu niektórymi wybranymi projektami. 

Kursy trenera

Ten trener nie prowadzi żadnych kursów