Cyberbezpieczeństwo

Przez kurs przeprowadzi Cię  Mirosława Zachaś – Lewandowska

Nadaje się do słuchania

Jeśli chcesz być bezpieczny w sieci, powinieneś włączyć uważność na coraz bardziej wyszukane metody cyberoszustów. Nasza trenerka podpowie Ci, co robić i czego nie robić pod żadnym pozorem. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

53 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

W dzisiejszych czasach życie bez Internetu jest praktycznie niemożliwe! To samo dotyczy sprzętów takich jak: komputer, laptop no i przede wszystkim smartfon! Jednak żeby prawidłowo funkcjonować w sieci, a zarazem spokojnie spać, trzeba zapobiegać działaniom cyberprzestępców.

Tematyka kursu

Kurs pomoże zapobiec wyłudzeniu Twoich danych, zarówno osobowych jak i finansowych, w Internecie. Dzięki niemu unikniesz uwikłania Cię w cybeprzestępstwa, które mogłyby Cię wiele kosztować!

Zdobędziesz solidną dawkę wiedzy na temat tego, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców. Dowiesz się jak chronić siebie i swoich najbliższych przed bardzo poważnymi przestępstwami w Internecie! Poza tym poznasz metody ochrony sprzętów, których używasz na co dzień, jak np. komputer, laptop czy smartfon.

Reszta będzie już należała do Ciebie! Postaraj się jak najwięcej wynieść z tego kursu i wprowadzić dobre nawyki do codziennego stosowania w sieci!

Czego dowiesz się w kursie:

  • jak ustrzec się cyberprzestępców i nie stać się ich ofiarą
  • jak nie popaść w rutynę braku zabezpieczeń przed cyberoszustami
  • poznasz metody cyberoszustów do łowienia ludzi w swoje sieci
  • nauczysz się chronić sprzęt, którego używasz na co dzień
  • uporządkujesz wiedzę o cyberbezpieczeństwie

 

Adresatami kursu są:

  • pracownicy firm, którzy dbają o swoje bezpieczeństwo w Internecie, zarówno podczas wykonywania zadań służbowych jak i w czasie wolnym
  • wszystkie osoby, które chcą skutecznie zapobiegać złowieniu w sieć oszustów w Internecie
  • wszystkie osoby, które wiedzą, że ich wiedza na temat zabezpieczenia się przed cyberprzestępcami jest niewielka
  • wszystkie osoby, które chcą przestrzec przed cuberoszutami także swoich najbliższych: dzieci, rodziców czy nawet dziadków


 

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Mirosława Zachaś – Lewandowska

Trener, ekspert, doradca

Mirosława jest trenerem, ekspertem i doradcą oraz założycielem firmy szkoleniowo – doradczej „Waluta Wiedzy”. 

Prowadzi szkolenia z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, cyberbezpieczeństwa, edukacji finansowej, Compliance, Whistleblowing. Doradza w zakresie zapewnienia skutecznego systemu zgłaszania naruszeń w organizacjach. Przez 17 lat współtwórca instytucji finansowej, a przez prawie 14 lat, jako Wiceprezes Zarządu, osoba odpowiedzialna za dostosowywanie procedur i procesów z zakresu m.in. przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, zasad ładu korporacyjnego, usług płatniczych, kredytu konsumenckiego, gwarantowania depozytów. W całym okresie pracy zawodowej przygotowywała i prowadziła szkolenia wewnątrz organizacji, w celu wdrażania nowych pracowników oraz usystematyzowania wiedzy i sprawnego wprowadzania wszystkich zmian. W okresie pracy zawodowej uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach, organizowanych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zdobyta dzięki nim wiedza i wymiana doświadczeń przyczyniła się do pozytywnej oceny instytucji obowiązanej przez kontrolujące ją podmioty.

Jako Członek Zarządu instytucji finansowej brała czynny udział w kontrolach przeprowadzanych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przygotowywała pełną dokumentację zarówno przed rozpoczęciem działań kontrolnych, jak i w ich trakcie. Zajmowała się także dostosowaniem procesów i procedur obowiązujących w firmie do otrzymanych zaleceń pokontrolnych. 

Mirosława jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Przedsiębiorstwami” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 

W 2022 roku uzyskała dyplom Trenera Biznesu Akademii SET.


 

Ocena kursu

85 %

11 oceny
9x
0x
0x
0x
2x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Dawid P.

Bardzo podstawowa wiedza.


Paweł C.

Mało ciekawy.


Andrzej Zdanowski

Bardzo dobry kurs!!
Podobało mi się zwłaszcza o zabezpieczeniach.
Okazało się też, że mam wśród znajomych kilku mułów, tych finansowych.
Lubię prosto, praktycznie i z przykładami i dokładnie to otrzymałem.
Naprawdę to jest tak podstawowa i przydatna wiedza, że każdy może ją zastosować z korzyścią dla siebie
Polecam kurs Cyberbezpieczeństwo 💪

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.