Finanse osobiste

Przez kurs przeprowadzi Cię  Mirosława Zachaś – Lewandowska

Nadaje się do słuchania

Jeśli chcesz panować nad swoimi finansami, powinieneś skutecznie zarządzać zarabianymi pieniędzmi. Nasza trenerka podpowie Ci, co warto robić, z jakich metod i narzędzi korzystać, aby prowadzenie budżetu domowego było naprawdę skuteczne. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

52 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Czasy, w których przyszło nam żyć wymagają od nas efektywnego zarządzania pieniędzmi. Każdy dorosły człowiek odpowiada za swoje zobowiązania i za podejmowane decyzje finansowe. Dlatego prowadzenie “budżetu domowego uszytego na miarę” jest niezbędne!

Kurs pomoże Ci w prowadzeniu budżetu domowego, a to naprawdę jest możliwe i łatwe! Dzięki kursowi uporządkujesz wiedzę o finansach w codziennym życiu i dowiesz się co zrobić, aby skutecznie zarządzać gromadzonymi środkami finansowymi. Ale to nie wszystko! Przecież bardzo często to, na co wydajemy nasze pieniądze nie zależy od nas samych. Dlatego w kursie dowiesz się, jak zaangażować wszystkich domowników w prowadzenie budżetu domowego i jak rozmawiać z dziećmi na temat pieniędzy, aby nie były one tematem tabu w Twoim domu. 

Kurs zawiera także sprawdzone wskazówki jak unikać nadmiernego konsumpcjonizmu czy nie wpaść w spiralę zadłużenia. Oczywiście nie mogło w tym kursie zabraknąć także zachęty do budowania oszczędności, tworzenia poduszki finansowej, a także kilku zasad dotyczących inwestowania.

Czego dowiesz się w kursie:

 • poznasz metody prawidłowego zarządzania budżetem domowym,
 • wypracujesz sposoby na prowadzenie budżetu domowego,
 • usystematyzujesz wiedzę o zgubnych przekonaniach i nawykach dotyczących zarabianych pieniędzy,
 • poznasz skuteczne sposoby na zaangażowanie wszystkich domowników w prawidłowe zarządzanie budżetem domowym,
 • zrozumiesz różnicę między oszczędzaniem, a inwestowaniem, 
 • wypracujesz sposoby unikania nadmiernego zadłużania, a tym samym nie popadania w spiralę zadłużenia.

Adresatami kursu są:

 • zarabiające osoby, które chcą się przekonać, czy tworzenie budżetu domowego jest niezbędne,
 • osoby chcące nauczyć się planowania wydatków,
 • rodzice, którzy chcą zaangażować swoje dzieci w prawidłowe zarządzanie pieniędzmi,
 • osoby, które czują potrzebę zmiany nawyków i przyzwyczajeń podczas robienia zakupów,
 • wszyscy, którzy uważają, że pieniądze nie powinny być tematem tabu,
 • osoby, chcące się przekonać, czy budowanie oszczędności, tworzenie „poduszki finansowej” ma sens,
 • wszyscy, którzy chcą prawidłowo zarządzać swoimi zobowiązaniami i nie wpadać w spiralę zadłużeń.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Mirosława Zachaś – Lewandowska

Trener, ekspert, doradca

Mirosława jest trenerem, ekspertem i doradcą oraz założycielem firmy szkoleniowo – doradczej „Waluta Wiedzy”. 

Prowadzi szkolenia z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, cyberbezpieczeństwa, edukacji finansowej, Compliance, Whistleblowing. Doradza w zakresie zapewnienia skutecznego systemu zgłaszania naruszeń w organizacjach. Przez 17 lat współtwórca instytucji finansowej, a przez prawie 14 lat, jako Wiceprezes Zarządu, osoba odpowiedzialna za dostosowywanie procedur i procesów z zakresu m.in. przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu, zasad ładu korporacyjnego, usług płatniczych, kredytu konsumenckiego, gwarantowania depozytów. W całym okresie pracy zawodowej przygotowywała i prowadziła szkolenia wewnątrz organizacji, w celu wdrażania nowych pracowników oraz usystematyzowania wiedzy i sprawnego wprowadzania wszystkich zmian. W okresie pracy zawodowej uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach, organizowanych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zdobyta dzięki nim wiedza i wymiana doświadczeń przyczyniła się do pozytywnej oceny instytucji obowiązanej przez kontrolujące ją podmioty.

Jako Członek Zarządu instytucji finansowej brała czynny udział w kontrolach przeprowadzanych m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przygotowywała pełną dokumentację zarówno przed rozpoczęciem działań kontrolnych, jak i w ich trakcie. Zajmowała się także dostosowaniem procesów i procedur obowiązujących w firmie do otrzymanych zaleceń pokontrolnych. 

Mirosława jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów podyplomowych „Zarządzanie Przedsiębiorstwami” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. 

W 2022 roku uzyskała dyplom Trenera Biznesu Akademii SET.


 

Ocena kursu

95 %

23 oceny
18x
4x
1x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Magdalena O.

Bardzo przydatne informacje przekazane w prosty sposób


Andrzej Zdanowski

Bardzo dobry kurs!!
Lubię prosto, praktycznie i z przykładami i dokładnie to otrzymałem. Kilka ciekawych podpowiedzi, których nie znałem.
Obejrzeliśmy całą rodziną, lekcje o wspólnym zaangażowaniu w oszczędzanie 😉
Polecam wszystkim, chcącym zadbać o swoje domowe finanse

Ps
- „Kochanie gdzie nasze pieniądze”
- „w workach”
- „w jakich workach???”
- „pod oczami” 😉😄


Paweł J.

Każdy czuje się ekspertem w temacie zarządzania finansami osobistymi. To dlatego tak wielu Polaków jest zadłużonych i ma problem ze spłacaniem swoich zobowiązań. W tym kursie Trenerka omawia proste zasady, dzięki którym zarządzanie fiansami domowymi, a także unikanie spontanicznych zakupów będzie prostsze.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.