Naucz się dobrze używać Scrum

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Adam Michalczyk i Rebelsi Polski

Czego nauczysz się na kursie

Chcesz dowiedzieć się, jak działa Scrum, jakie są w nim role, zdarzenia i elementy? Jakie są założenia pracy w tym systemie? Kurs pozwoli Ci zyskać pełny obraz i sam zdecydujesz, czy Scrum jest czymś dla ciebie.

Podczas kursu podzielę się swoim 12-letnim doświadczeniem i pokażę Ci, jakie w Scrumie są role i zdarzenia, a właściwie, jakie – według mnie – powinny być oraz na czym najłatwiej się wykoleić, kiedy zaczynają gonić terminy.

W kursie omówię:

  • 5 zdarzeń (Sprint, Sprint Planning, Daily Scrum, Sprint Review, Sprint Retrospective),
  • 3 odpowiedzialności (Zespół Deweloperski, Product Owner, Scrum Master),
  • 3 artefakty (Product Backlog, Sprint B, Przyrost).

Kurs skierowany jest do osób:

  • które zaczynają pracować w środowisku, w którym używany jest Scrum,
  • które w takim środowisku już działają, ale chcą sprawdzić, czy faktycznie robią to zgodnie z założeniami.

Cele kursu

Poznaj Scrum

Wymagania kursu

Poznaj Scrum

Konspekt kursu

Adam Michalczyk

Adam Michalczyk

Professional Scrum Trainer

Moja profesjonalna historia zaczęła się w 2005. Właśnie skończyłem informatykę, zacząłem karierę jako programista. Wtedy programiści nie byli obiektem poszukiwań przez wszystkie firmy dowiedz się więcejdookoła. Nie było owocowych czwartków, masażu biurowego. Praca w firmach agnat.pl i później domena.pl nauczyło mnie, że w pracy się pracuje. Później, dzięki inspiracji ważnej osoby odpowiedziałem na ogłoszenie w Allegro. Dla kogoś pracującego "w stronach internetowych" był to Everest marzeń. Kolejny raz dzięki głębokiemu przekonaniu, że się nie uda 😀 dostałem tą pracę. Tam spędziłem 8 wspaniałych lat, poznałem mnóstwo inspirujących ludzi. Miałem fenomenalne szczęście do przełożonych, którzy zawsze byli dla mnie inspiracją. Każdy z nich nauczył mnie czegoś innego. W Allegro najważniejszy dla mnie był zespół toruńskiego biura, gdzie stworzyliśmy coś, czego pamięć jest we mnie żywa do dzisiaj. Szczególnie zespół "KP" któremu zawsze będę wdzięczny za wszystko, czego się z nimi o zwinności nauczyłem. W moim sercu są również przyjaciele z zespołu Scrum Masterów, którzy dziś są świetnymi, cenionymi na rynku pracy specjalistami. Koniec mojej podróży z wdrażaniem Scruma w Allegro nastąpił w 2016, kiedy zdecydowałem, że muszę spędzać więcej czasu z rodziną poza strukturami organizacji. Od 2016 wspieram organizacje od ubezpieczeń po game development w ich odkrywaniu zwinności, która w każdej organizacji wygląda nieco inaczej. Skupiam się na rozwijaniu Scrum Masterów, tworząc dla nich programy rozwojowe, będąc dla wielu mentorem i nauczycielem. Jestem trenerem organizacji Scrum.org. Od 2015 jestem związany z grupą https://agilerebels.org Dla mnie, kiedy myślę o przyszłości, bardzo ważne jest, żeby te organizacje w których jestem obecny, promowały profesjonalizm, stawiały ludzki potencjał naprawdę w centrum i zmieniały świat na lepsze. Każdego dnia. Chociaż odrobinę.

Wszystkie kursy trenera Adam Michalczyk
Rebelsi

Rebelsi

Szkolenia i doradztwo

Rebelsi to zwinność w zarządzaniu i budowaniu adaptacyjnych organizacji. Szkolimy i doradzamy organizacjom, które chcą wejść na kolejny poziom swojej efektywności. Pomagamy łączyć dowiedz się więcejludzką stronę zarządzania i efektywność. Nasi konsultanci mają doświadczenie, którego potrzebują firmy, które chcą przeskoczyć kilka pól w rozwojowej grze. 

Wszystkie kursy trenera Rebelsi

Oceny kursu

100 %

1 oceny
1x
0x
0x
0x
0x

Leszek W. Król

Niezwykle użyteczna pigułka wiedzy w sam raz na odświeżenie swoje wiedzy. Gorąco polecam.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
13
Całkowity czas trwania filmów:
1:04 godz.
Zakup kursu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp