Homepage

Adam Michalczyk

Adam Michalczyk

Professional Scrum Trainer

Moja profesjonalna historia zaczęła się w 2005. Właśnie skończyłem informatykę, zacząłem karierę jako programista. Wtedy programiści nie byli obiektem poszukiwań przez wszystkie firmy dookoła. Nie było owocowych czwartków, masażu biurowego. Praca w firmach agnat.pl i później domena.pl nauczyło mnie, że w pracy się pracuje.

Później, dzięki inspiracji ważnej osoby odpowiedziałem na ogłoszenie w Allegro. Dla kogoś pracującego "w stronach internetowych" był to Everest marzeń. Kolejny raz dzięki głębokiemu przekonaniu, że się nie uda 😀 dostałem tą pracę. Tam spędziłem 8 wspaniałych lat, poznałem mnóstwo inspirujących ludzi. Miałem fenomenalne szczęście do przełożonych, którzy zawsze byli dla mnie inspiracją. Każdy z nich nauczył mnie czegoś innego. W Allegro najważniejszy dla mnie był zespół toruńskiego biura, gdzie stworzyliśmy coś, czego pamięć jest we mnie żywa do dzisiaj. Szczególnie zespół "KP" któremu zawsze będę wdzięczny za wszystko, czego się z nimi o zwinności nauczyłem. W moim sercu są również przyjaciele z zespołu Scrum Masterów, którzy dziś są świetnymi, cenionymi na rynku pracy specjalistami. Koniec mojej podróży z wdrażaniem Scruma w Allegro nastąpił w 2016, kiedy zdecydowałem, że muszę spędzać więcej czasu z rodziną poza strukturami organizacji.

Od 2016 wspieram organizacje od ubezpieczeń po game development w ich odkrywaniu zwinności, która w każdej organizacji wygląda nieco inaczej. Skupiam się na rozwijaniu Scrum Masterów, tworząc dla nich programy rozwojowe, będąc dla wielu mentorem i nauczycielem. Jestem trenerem organizacji Scrum.org.

Od 2015 jestem związany z grupą https://agilerebels.org

Dla mnie, kiedy myślę o przyszłości, bardzo ważne jest, żeby te organizacje w których jestem obecny, promowały profesjonalizm, stawiały ludzki potencjał naprawdę w centrum i zmieniały świat na lepsze. Każdego dnia. Chociaż odrobinę.

Kursy trenera

Naucz się dobrze używać Scrum
Naucz się dobrze używać Scrum
Ocena kursu  93 %
1:04 godz.13 lekcji