W pracy z osobami neuroatypowymi możemy skupiać się na tym, co utrudnia im życie lub kierować uwagę na ich niezwykle ciekawe cechy i zdolności, unikalne wzorce myślenia i przetwarzania, które stwarzają wiele możliwości. Osoby neuroatypowe bowiem, mimo swoich trudności, zwykle wyróżniają się jakimiś zdolnościami.
Dlatego też współcześnie coraz więcej międzynarodowych korporacji i firm zmienia perspektywę i zaczyna doceniać wyjątkowe przetwarzanie bodźców przez osoby neuroatypowe, postrzegając te szczególne umiejętności jako zasoby. Dzięki umiejętnościom nieszablonowego myślenia i tworzenia nowatorskich sposobów rozwiązywania problemów, zatrudnianie pracowników o tak unikalnych predyspozycjach daje szanse zapewnienia większej konkurencyjności firmy na rynku pracy.
Już dzisiaj możesz być częścią tej zmiany!
Podczas tego kursu:
- Dowiesz się, czym jest koncepcja neuroróżnorodności i czym jest neuroatypowość.
- Poznasz najbardziej powszechne rodzaje neuroatypowości.
- Dowiesz się, jak wykorzystać model mocnych stron w budowaniu środowiska pracy uwzględniającego indywidualne cechy osób neuroatypowych.
- Zrozumiesz, w jak sposób ich szczególne cechy mogą być zaletą w firmie.
- Nauczysz się, co jest potrzebne, aby potencjał osób neuroatypowych mógł być w pełni wykorzystywany w pracy.
Do kogo jest skierowany kurs:
- Do liderów, osób zarządzających, które chcą się dowiedzieć, jak zaprojektować środowisko pracy uwzględniające potrzeby osób neuroatypowych.
- Do członków zespołów, którzy chcą zrozumieć takie osoby, by polepszyć efektywność i atmosferę w zespole.
- Do każdego, kto jest zainteresowany koncepcją neuroróżnorodności w pracy.