Neuroróżnorodność

Przez kurs przeprowadzi Cię  Igor Rotberg

Nadaje się do słuchania

Co łączy osobę z ADHD, w spektrum autyzmu lub z dysleksją? Podczas tego kursu dowiesz się nie tylko, czym jest neuroróżnorodność i jak funkcjonują osoby neuroatypowe, ale też w jaki sposób mogą być szansą dla rozwoju firmy. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:02 godz.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

W pracy z osobami neuroatypowymi możemy skupiać się na tym, co utrudnia im życie lub kierować uwagę na ich niezwykle ciekawe cechy i zdolności, unikalne wzorce myślenia i przetwarzania, które stwarzają wiele możliwości. Osoby neuroatypowe bowiem, mimo swoich trudności, zwykle wyróżniają się jakimiś zdolnościami.

Dlatego też współcześnie coraz więcej międzynarodowych korporacji i firm zmienia perspektywę i zaczyna doceniać wyjątkowe przetwarzanie bodźców przez osoby neuroatypowe, postrzegając te szczególne umiejętności jako zasoby. Dzięki umiejętnościom nieszablonowego myślenia i tworzenia nowatorskich sposobów rozwiązywania problemów, zatrudnianie pracowników o tak unikalnych  predyspozycjach daje szanse zapewnienia większej konkurencyjności firmy na rynku pracy.

Już dzisiaj możesz być częścią tej zmiany!

Podczas tego kursu:

  • Dowiesz się, czym jest koncepcja neuroróżnorodności i czym jest neuroatypowość.
  • Poznasz najbardziej powszechne rodzaje neuroatypowości.
  • Dowiesz się, jak wykorzystać model mocnych stron w budowaniu środowiska pracy uwzględniającego indywidualne cechy osób neuroatypowych.
  • Zrozumiesz, w jak sposób ich szczególne cechy mogą być zaletą w firmie.
  • Nauczysz się, co jest potrzebne, aby potencjał osób neuroatypowych mógł być w pełni wykorzystywany w pracy.

Do kogo jest skierowany kurs:

  • Do liderów, osób zarządzających, które chcą się dowiedzieć, jak zaprojektować środowisko pracy uwzględniające potrzeby osób neuroatypowych.
  • Do członków zespołów, którzy chcą zrozumieć takie osoby, by polepszyć efektywność i atmosferę w zespole.
  • Do każdego, kto jest zainteresowany koncepcją neuroróżnorodności w pracy.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Igor Rotberg

Psycholog, Psychotraumatolog , Psychoterapeuta

Igor Rotberg - psycholog, psychotraumatolog i certyfikowany psychoterapeuta. Prowadzi szkolenia z zakresu psychoterapii i wykłady psychologiczne, a także konsultacje i grupy dla psychoterapeutów w obszarze terapii osób z doświadczeniem traumy oraz z zaburzeniami osobowości. Jest autorem książek o psychoterapii. Współorganizator konferencji rozwojowych dotyczących wprowadzania zmian w życiu zawodowym i osobistym, a także konferencji naukowych dotyczących psychoterapii.Jest twórcą projektu Psychologia Współczesna. Zajmuje się propagowaniem wiedzy z zakresu neuronauki..

Ocena kursu

98 %

8 oceny
7x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Zofia W.

W przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele stereotypowych, często negatywnych opinii w odniesieniu do możliwości zawodowych osób neuroatypowych. Igor Rotberg przełamuje te stereotypy zwracając uwagę na ich indywidualne atuty. Znakomite kompendium współczesnej wiedzy o neuroróżnorodności. Bardzo ważny kurs. Dla wszystkich !


Michał J. B.

Igor to nasze dobro narodowe w kategorii psychologia, psychoterapia oraz człowiek. Należy je chronić i korzystać jak najczęściej z tego zasobu. Dziękuję Igor za Twoją pracę. Wam wszystkim zaś szkolenie polecam!


Rafał F.

Bardzo dobry kurs, który kompletuje podstawową wiedzę na temat neuroróżnorodności. Idealny dla szefów firm, którzy chcą poszerzać świadomość swoich pracowników w tym temacie, ale także dla osób prywatnych. Polecam!

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.