NVC - Porozumienie bez przemocy

Przez kurs przeprowadzi Cię  Joanna Berendt

Nadaje się do słuchania

Kurs przeprowadzi Cię przez tajniki porozumienia bez przemocy. Nauczysz się komunikować z uważnością na potrzeby innych i własne. Dowiedz się jak ograniczać możliwość wystąpienia przemocy w dialogu. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:17 godz.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Większość zadań i projektów realizowanych w organizacjach wymaga współpracy z innymi. Jakość tej współpracy wpływa bezpośrednio na poziom i szybkość realizacji biznesowych celów. W tym kontekście umiejętność budowania efektywnych zespołów jest niezwykle pożądana.

W tym kursie odpowiadamy na pytania:

 • Jak zbudować efektywny zespół?
 • Jak przeciwdziałać dysfunkcjom pracy zespołowej?
 • Jak budować zaangażowanie i motywację do realizacji wspólnych celów?
 • Dowiesz się  jak możesz wykorzystać proste techniki i narzędzia, aby zbudować efektywnie współpracujący zespół.

Ten kurs:

 • wyjaśni ci, czym są dysfunkcje pracy zespołowej
 • pokaże ci techniki budowania zaufania w zespole
 • zaprezentuje sposoby zwiększania gotowość do konstruktywnego konfliktowania się
 • zaprezentuje proste narzędzia do budowania zaangażowania i odpowiedzialności w zespole
 • wyjaśni, czym jest coaching zespołowy i w jakich sytuacjach powinien być stosowany

Kurs skierowany jest przede wszystkim do:

 • menedżerów kierujących własnymi zespołami
 • liderów zespołów projektowych
 • scrum masterów i agile coachów
 • trenerów i coachów wewnętrznych
 • zewnętrznych konsultantów wspierających zespoły w organizacjach
 • HR Business Partnerów 
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Joanna Berendt

Trener, coach, autor

Joanna Berendt jest coachką ICF na poziomie PCC, trenerką i mediatorką NVC oraz trenerką Pozytywnej Neuroplastycznosci. Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się̨ od 2009 roku. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Pracuje indywidualnie i z zespołami, głównie z szeroko pojętą̨ edukacją i biznesem. Obszary jej specjalizacji to: rozwiazywanie konfliktów, konstruktywna komunikacja (z sobą̨ i innymi), coaching. Towarzyszy menadżerom, organizacjom, w skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiazywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje.

Współorganizuje od lat Maraton Empatii w ramach Międzynarodowego Dnia Działań́ Empatycznych a od 2019 Widzę̨ Człowieka - akcję non-profit na rzecz szerzenia wiedzy o Porozumieniu bez Przemocy, dialogu i empatii.

Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia. Poza coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy, interesuje się̨ neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami i klientami indywidualnymi. Od 2013 jest członkinią Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante.

Jest współautorką̨ wielu książek i artykułów z zakresu Porozumienia bez Przemocy, na przykład: „Alfabet empatii. Praktyczny przewodnik po emocjach.”,  Dogadać́ się̨ z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”, „Dogadać się z nastolatkiem”, „Empatia zmienia nas, szkołę, świat”, „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”. Jest również współautorką podcastu „Kwadrans z empatią w biznesie” dostępnego na YT i SPotify. Wierzy, że możliwy jest świat dialogu, uwzgledniający potrzeby wszystkich. 

Ocena kursu

91 %

74 oceny
52x
15x
3x
2x
2x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Michał Kulpa

Błędy w tekście, brak realnego odniesienia do sytuacji w miejscu pracy.


Marta K.

kurs bardzo przydatny w budowaniu prawidłowych relacji w zespole


Joanna G.

Bardzo dobry przekaz.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.