NVC - Porozumienie bez przemocy

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Joanna Berendt Polski

Czego nauczysz się na kursie

Kurs przeprowadzi Cię przez tajniki porozumienia bez przemocy. Nauczysz się komunikować z uważnością na potrzeby innych i własne. Dowiedz się jak ograniczać możliwość wystąpienia przemocy w dialogu.

Większość zadań i projektów realizowanych w organizacjach wymaga współpracy z innymi. Jakość tej współpracy wpływa bezpośrednio na poziom i szybkość realizacji biznesowych celów. W tym kontekście umiejętność budowania efektywnych zespołów jest niezwykle pożądana.

W tym kursie odpowiadamy na pytania:

 • Jak zbudować efektywny zespół?
 • Jak przeciwdziałać dysfunkcjom pracy zespołowej?
 • Jak budować zaangażowanie i motywację do realizacji wspólnych celów?
 • Dowiesz się  jak możesz wykorzystać proste techniki i narzędzia, aby zbudować efektywnie współpracujący zespół.

Ten kurs:

 • wyjaśni ci, czym są dysfunkcje pracy zespołowej
 • pokaże ci techniki budowania zaufania w zespole
 • zaprezentuje sposoby zwiększania gotowość do konstruktywnego konfliktowania się
 • zaprezentuje proste narzędzia do budowania zaangażowania i odpowiedzialności w zespole
 • wyjaśni, czym jest coaching zespołowy i w jakich sytuacjach powinien być stosowany

Kurs skierowany jest przede wszystkim do:

 • menedżerów kierujących własnymi zespołami
 • liderów zespołów projektowych
 • scrum masterów i agile coachów
 • trenerów i coachów wewnętrznych
 • zewnętrznych konsultantów wspierających zespoły w organizacjach
 • HR Business Partnerów 

Konspekt kursu

Joanna Berendt

Joanna Berendt

Trener, coach, autor

Joanna Berendt jest coachką ICF na poziomie PCC, trenerką i mediatorką NVC oraz trenerką Pozytywnej Neuroplastycznosci. Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się od 2009 roku. Aktywnie dowiedz się więcejdziała na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Pracuje indywidualnie i z zespołami, głównie z z szeroko pojętą edukacją i biznesem. Obszary jej specjalizacji to: rozwiązywanie konfliktów, konstruktywna komunikacja (z sobą i innymi), coaching. Towarzyszy menadżerom, organizacjom, w skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje. Współorganizuje od lat Maraton Empatii w ramach Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych a od 2019 Widzę Człowieka - akcję non-profit na rzecz szerzenia wiedzy o Porozumieniu bez Przemocy, dialogu i empatii. Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia. Poza coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy, interesuje się neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami i klientami indywidualnymi. Od 2013 jest członkinią Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante. Jest współautorką wielu  książek i artykułów z zakresu Porozumienia bez Przemocy, na przykład: „Alfabet empatii. Praktyczny przewodnik po emocjach.”,  Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”, „Dogadać się z nastolatkiem”, „Empatia zmienia nas, szkołę, świat”, „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”. Jest również współautorką podcastu „Kwadrans z empatią w biznsesie” dostępnego na YT i SPotify. Wierzy, że możliwy jest świat dialogu, uwzględniający potrzeby wszystkich. 

Wszystkie kursy trenera Joanna Berendt

Oceny kursu

72 %

5 oceny
3x
0x
0x
1x
1x

Karolina Główczyńska-Karbowska

Bardzo ciekawy kurs


Jakub K.

Kurs który wiele uświadamia i zdecydowanie może poprawić nasze relacje międzyludzkie oraz pozwoli zrozumieć drugą stronę.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 249,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
1:17 godz.
Zakup kursu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp