Pierwsza pomoc

Przez kurs przeprowadzi Cię  Ada Holak

Nadaje się do słuchania

Wszystkim wydaje się, że potrafią udzielać pierwszej pomocy do momentu, gdy staną twarzą w twarz z poszkodowanym. Lęk i wewnętrzne blokady powodują, że wówczas nie robi się nic. A to „nic nierobienie“ jest najgorsze. Naucz się udzielać pierwszej pomocy. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:12 godz.

Liczba lekcji

15

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Około 70% interwencji Zespołów Ratownictwa Medycznego ma miejsce w domu pacjenta. Najczęściej pierwszej pomocy udzielamy naszym najbliższym. Warto wiedzieć jak racjonalnie działać w sytuacji wystąpienia stanu zagrożenia życia, nagłego wypadku czy zatrzymania krążenia. W trakcie kursu uczymy w jaki sposób opanować towarzyszące emocje i działać racjonalnie. Opieramy się na schematach i algorytmach porządkujących działania. Uczymy pierwszej pomocy – czyli najprostszych ale najskuteczniejszych działań.

W trakcie kursu nauczysz się:

  • Jak opanować swoje emocje w sytuacji gdy musisz komuś pomóc
  • Jak ocenić stan poszkodowanego
  • Jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i przeciwwstrząsowej
  • Jak udzielać pierwszej pomocy w stanach nagłych: odlenie, zawał serca, atak drgawek, duszność, ostra reakcja alergiczna, zakrztuszenie
  • Jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową dorosłych, dzieci i niemowląt
  • Jak używać defibrylatora AED
  • Jak zabezpieczyć urazy
  • Jak postępować w wypadku komunikacyjnym

 

Kurs jest skierowany do wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którzy pomimo uczestnictwa w zajęciach z pierwszej pomocy wciąż czują się niepewnie w swoich działaniach.

 

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Ada Holak

Ratownik medyczny, wykładowca akademicki, doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu

Ada Holak jest ratownikiem medycznym, wykładowcą akademickim z tytułem dr n. med. i n. o zdr., instruktorem pierwszej pomocy i symulacji medycznej. Przez 12 lat pracowała jako ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego.

Od 15 lat pracuje jako wykładowca akademicki, ucząc głównie przyszłych ratowników medycznych. Ada to wielka fanka symulacji medycznej (nauki poprzez pozoracje zdarzeń), wykorzystywanej zarówno w pracy na uczelni jak i podczas krótkich kursów.  Doświadczenie w nauczaniu pierwszej pomocy zdobywała jako instruktor American Heart Association, Emergency First Response i International First Aid Certyfication Centre. Na co dzień prowadzi lekcje edukacyjne dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach oraz kursy pierwszej pomocy dla dorosłych. Uczy zarówno laików jak i personel medyczny (pielęgniarki i lekarzy). Udowadnia, że pierwsza pomoc nie jest ani straszna ani skomplikowana i każdy powinien znać jej podstawowe zasady, tym bardziej, że takiej pomocy najczęściej udzielamy swoim najbliższym. Jest członkiem Europejskiej Rady Resuscytacji i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Aktywnie wspiera wszelkiego rodzaju instytucje oraz inicjatywy promujące pierwszą pomoc.

Ocena kursu

96 %

83 oceny
75x
3x
3x
0x
2x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Michał B.

Kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Adę Holak to coś, czego szukałem od dawna. Zainspirował mnie i poruszył do głębi. Profesjonalizm, pasja i empatia Ady sprawiły, że czuję się pewnie i gotowy do działania w sytuacjach awaryjnych. Polecam każdemu, kto chce nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs Spełnił wszystkie moje oczekiwania!


Dariusz T.

Bardzo profesjonalne, przekazane zrozumiałym językiem ułatwiającym zapamiętanie


Zbigniew M.

Bardzo ciekawe, praktyczne szkolenie.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.