Przywództwo oparte na wartościach oczami współzałożyciela organizacji humanitarnej

Przez kurs przeprowadzi Cię Šimon Pánek Czeski Polski

Czego nauczysz się na kursie

Nie nauczysz się przywództwa w ciągu tygodnia lub miesiąca. Człowiek musi dojść do tego własną drogą.

Daj się sprowokować, zmotywować i zainspirować do myślenia i pracy nad sobą samym przez założyciela największej organizacji non-profit w Europie Środkowej.

Co właściwie oznacza przywództwo? Czy jest to przewodnictwo, przywództwo czy wodzostwo? Stopniowo zdał sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialnością jest umiejętność przewodzenia innym. A także fakt, że lider nieustannie uczy się, jak korzystać z tego daru, zarządzać swoimi umiejętnościami i sobą, i to jest właśnie droga – jak nauczyć się świadomie przewodzić, delegować, motywować inaczej niż finansowo, zarządzać. 

Kurs ten oferuje spojrzenie na przywództwo z perspektywy osoby, która wyznaje naturalne, oparte na wartościach i osobistym przykładzie przywództwo, która wierzy, że potencjał ludzi przejawia się w środowisku, w którym mają przestrzeń, wspierającą ich aktywność i kreatywność, budują lojalność i stabilność, stosunek do sensu pracy, zespołu i organizacji, oraz że pokazywanie kierunku jest ważniejsze i bardziej skuteczne niż skrupulatne zarządzanie. 

Konspekt kursu

Masz dostęp do wszystkich lekcji
Šimon Pánek

Šimon Pánek

Współzałożyciel i dyrektor organizacji humanitarnej

Šimon Pánek zaczynał jako wolontariusz i poszukiwacz przygód, pomagając w strefach objętych wojną. W roku 1989 został liderem studenckim, który zamiast polityki czy dowiedz się więcejbiznesu poświęcił swoją energię na wybudowanie „fabryki dobra”, jak czasami nazywana jest organizacja Člověk v tísni (Człowiek w potrzebie). Stopniowo zbudował największą organizację humanitarną w Europie Środkowej, która z grupy przyjaciół przekształciła się w międzynarodową „firmę” non-profit z prawie dwoma tysiącami pracowników i budżetem prawie 2,5 miliarda koron czeskich.

Wszystkie kursy trenera Šimon Pánek

Oceny kursu

100 %

7 oceny
7x
0x
0x
0x
0x

Piotr P.

Bardzo ciekawe, humanistyczne spojrzenie na kwestię przywództwa.

Odpowiedź trenera:

“Dziękuję bardzo !“


Wojciech B.

Jasny i klarowny przekaz.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Cena: za darmo

Liczba lekcji:
12
Całkowity czas trwania filmów:
52 min.
Rozpocznij bezpłatny kurs
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp