Przywództwo oparte na wartościach oczami współzałożyciela organizacji humanitarnej

Napisy PL

Przez kurs przeprowadzi Cię  Šimon Pánek

Nie nauczysz się przywództwa w ciągu tygodnia lub miesiąca. Człowiek musi dojść do tego własną drogą.

za darmo

Całkowity czas trwania

52 min.

Liczba lekcji

12

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Daj się sprowokować, zmotywować i zainspirować do myślenia i pracy nad sobą samym przez założyciela największej organizacji non-profit w Europie Środkowej.

Co właściwie oznacza przywództwo? Czy jest to przewodnictwo, przywództwo czy wodzostwo? Stopniowo zdał sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialnością jest umiejętność przewodzenia innym. A także fakt, że lider nieustannie uczy się, jak korzystać z tego daru, zarządzać swoimi umiejętnościami i sobą, i to jest właśnie droga – jak nauczyć się świadomie przewodzić, delegować, motywować inaczej niż finansowo, zarządzać. 

Kurs ten oferuje spojrzenie na przywództwo z perspektywy osoby, która wyznaje naturalne, oparte na wartościach i osobistym przykładzie przywództwo, która wierzy, że potencjał ludzi przejawia się w środowisku, w którym mają przestrzeń, wspierającą ich aktywność i kreatywność, budują lojalność i stabilność, stosunek do sensu pracy, zespołu i organizacji, oraz że pokazywanie kierunku jest ważniejsze i bardziej skuteczne niż skrupulatne zarządzanie. 

Pełny opis
Trenerzy kursu
Šimon Pánek

Współzałożyciel i dyrektor organizacji humanitarnej

Šimon Pánek zaczynał jako wolontariusz i poszukiwacz przygód, pomagając w strefach objętych wojną. W roku 1989 został liderem studenckim, który zamiast polityki czy biznesu poświęcił swoją energię na wybudowanie „fabryki dobra”, jak czasami nazywana jest organizacja Člověk v tísni (Człowiek w potrzebie). Stopniowo zbudował największą organizację humanitarną w Europie Środkowej, która z grupy przyjaciół przekształciła się w międzynarodową „firmę” non-profit z prawie dwoma tysiącami pracowników i budżetem prawie 2,5 miliarda koron czeskich.

Ocena kursu

100 %

11 oceny
11x
0x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Piotr P.

Bardzo ciekawe, humanistyczne spojrzenie na kwestię przywództwa.

Odpowiedź trenera:

“Dziękuję bardzo !“


Wojciech B.

Jasny i klarowny przekaz.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.