Tabele przestawne w Excelu

Przez kurs przeprowadzi Cię  Piotr Majcher

Tabela przestawna to jeden z najważniejszych mechanizmów Excela do analizowania danych, wykonywania obliczeń i podsumowań. W tym kursie nauczysz się pracować z danymi za pomocą tabeli przestawnych. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:35 godz.

Liczba lekcji

29

Oceny
Dodaj do planu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Tabela przestawna pozwala łatwo i szybko analizować duże zbiory danych. Przy jej pomocy można z łatwością wykonać wiele obliczeń według wielu kryteriów. Często obliczenia tworzone z wykorzystaniem formuł można zastąpić tabelami przestawnymi.

Tabela przestawna to taka specjalna tabelka wykonująca szybko różne obliczenia Wygląd samej tabeli przestawnej jak i obliczenia w niej prezentowane mogą być dostosowane do potrzeb użytkownika.

Podczas tego kursu:

  • dowiesz się, jak analizować dane wykorzystując tabele przestawne
  • poznasz wachlarz możliwości jakie daje tabela przestawna
  • przekonasz się, że tworzenie tabel przestawnych w programie Excel nie jest trudne

Kurs skierowany jest do:

  • Osób pracujących na dowolnych stanowiskach w dowolnych branżach posiadające podstawową znajomość programu Microsoft Excel.
  • Osób chcących nauczyć się, jak szybko analizować dane z wykorzystaniem tabel przestawnych w Excelu.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Piotr Majcher

Certyfikowany trener, ekspert programu MS Excel

Piotr Majcher – trener i właściciel firmy PMSOCHO dostarczającej szkolenia z Excela i technologii powiązanych. Proste wytłumaczenie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień to jego chleb powszedni. Otwarty, komunikatywny i energiczny. Szkolenia oraz kursy z Excela prowadzi od 2007 roku. Wyznaje zasadę: „Znajdź pracę, którą lubisz, a nie będziesz musiał pracować” (Konfucjusz). Pasjonat Excela – od 2011 roku prowadzi w serwisie YouTube kanał PMSOCHO, czyli największy polski kanał o Excelu. W wolnym czasie nagrywa i publikuje filmy, w których omawia różne problemy napotykane podczas pracy z Excelem. Posiada certyfikaty Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Trainer, Microsoft Office Specialist Excel Expert.

Ocena kursu

97 %

6 oceny
5x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Artur R.

Bardzo merytoryczny i rzeczowy kurs.


Łukasz R.

Dobrze przedstawia niuanse tabeli przestawnej .Pokazuje po kolei poszczególne możliwości tego narzędzia.
Nielogiczne postepowanie w lekcji 22 w momencie sumowania podatku .Liczymy 19% a potem dodajemy wartości z kolumny z Vat 23% :). W odpowiedziach testu pytanie 7 błąd CTRL CRTL

Odpowiedź trenera:

“Dziękuję za komentarz do kursu. W lekcji 22 pokazane są dwa niezależne obliczenia. Najpierw pokazuję jak policzyć podatek w wysokości 19% (może to być na przykład podatek dochodowy liczony od wartości netto). Kolumny z wartościami do bezpośredniego wyliczenia takiego podatku nie ma w danych źródłowych dlatego posługuję się Polem obliczeniowym. Potem pokazuję jak dodać wartości z dwóch kolumn obecnych w danych źródłowych (Netto i VAT) aby uzyskać Wartość Brutto w tabeli przestawnej bez konieczności dodawania kolumny z wartością brutto w danych źródłowych. Jeśli chodzi o błąd w teście to literówka już została poprawiona. Dziękujemy za zwrócenie na to uwagi“

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.