Homepage

Petr Pavel

Petr Pavel

Generał w stanie spoczynku

Generał Petr Pavel zdobył najwyższe stopnie wojskowe zarówno w Czeskich Siłach Zbrojonych (w latach 2012-2015 pełnił funkcję szefa Sztabu Generalnego) jak i w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (w latach 2015-2018 pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO).

Uczestniczył w kilkuzagranicznych misjach wojskowych, a za swoje bohaterskie czyny otrzymał liczne odznaczenia Czeskich Sił Zbrojnych oraz wysokie zagraniczne ordery, między innymi najwyższe odznaczenia Francji i USA. Ukończył studia na Wyższej Szkole Wojsk Lądowych w Vyškovie, studia podyplomowe w zakresie wywiadu w Akademii Wojskowej w Brnie, Staff College w Camberley (Wielka Brytania), Royal College of Defence Studies w Londynie (2005) oraz King’s College London, gdzie uzyskał tytuł
Master of Arts (M.A.) na kierunku stosunków międzynarodowych (2006).

Doświadczenie dowódcze zdobywał w Jednostce specjalnego przeznaczenia w Prostějovie, Siłach Połączonych Armii Republiki Czeskiej oraz jako przedstawiciel Armii Republiki Czeskiej w instytucjach międzynarodowych. Dziś rozmawia z obywatelami i dzieli się swoim doświadczeniem w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi oraz sytuacjami zagrożenia bezpieczeństwa. Wiosną, w trakcie pandemii COVID-19 uruchomił zbiórkę pod nazwą „Spolu silnější” (razem silniejsi), za pośrednictwem której można wspierać ludzi działających na tzw. „pierwszej linii”.

Kursy trenera

Przywództwo w pierwszej linii oczami generała NATO [Napisy PL]
Napisy PL