Uprzedź swoje uprzedzenia

Przez kurs przeprowadzi Cię  Monika Guzek

Nadaje się do słuchania

Posiadanie uprzedzeń dotyczy nas wszystkich. Niestety działanie pod ich wpływem tworzy środowisko, w którym brakuje różnorodności, innowacji i kreatywnego myślenia. W tym kursie dowiesz się jak uprzedzić takie właśnie sytuacje. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

41 min.

Liczba lekcji

10

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Nieświadome uprzedzenia są wyzwaniem dla nas wszystkich, a kiedy pojawia się w miejscu pracy, zaczynają wpływać na efektywność pracy zespołu czy wizerunek firmy. Rekruterzy, managerowie czy specjaliści: wszyscy, którzy zatrudniają lub pracują razem, prawdopodobnie staną przed wyzwaniami i skutkami posiadania uprzedzeń.

Kiedy widzisz kogoś z zielonymi włosami, tatuażami lub innym kolorem skóry niż Twój i ocenisz go jako „złego” lub „kłopotliwego”, w konsekwencji możesz zacząć unikać, ponieważ twoje uprzedzenie mówiło ci, że nie jest to dobry człowiek. Oczywiście, czasami taki osąd może być słuszny. Ale co, jeśli nie jest?

Co, jeśli spotkana osoba jest empatycznym i godnym zaufania człowiekiem? A co, jeśli dzięki posiadanemu doświadczeniu czy wiedzy mogliby Ci pomóc? Możesz się tego nie dowiedzieć, jeżeli oceniłeś tę osobę automatyczne i zrezygnowałeś/aś z dalszej interakcji.  

Działanie pod wpływem naszych przekonań, często nieuświadomionych, tworzy środowisko, w którym brakuje różnorodności, innowacji i kreatywnego myślenia. 

W tym kursie dowiesz się jak:

  • Jak rozpoznać swoje uprzedzenia?
  • Jaki wpływ mają uprzedzenia na nasz rozwój osobisty i zawodowy?
  • Jak efektywnie pracować z przekonaniami, które mogą znaleźć odzwierciedlenie w każdej życiowej decyzji?
  • Jak wyjść poza własne uprzedzenia, aby rozwijać siebie a także swój zespół!

Kurs dedykowany jest wszystkim chcącym:

  • Pracować nad samoświadomością
  • Przyjrzeć się i przezwyciężyć posiadane uprzedzenia 
  • Poprawić relacje i spojrzeć na różnorodność w życiu prywatnym, jak i w organizacji z innej perspektywy

 

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Monika Guzek

Trenerka, naukowczyni, liderka

Monika jest trenerką międzykulturową, facylitatorką oraz Prezeską Stowarzyszenia Międzykulturowego SIETAR Polska. Specjalizuje się w szkoleniach dla managerów i ich zespołów z zakresu współpracy w różnorodnym środowisku. Naukowczyni w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Jej pasją są ludzie, chętnie inspiruje innych do wyjścia ze strefy komfortu, ponieważ jak twierdzi „dopiero tam zaczyna się magia i prawdziwy rozwój”. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami międzynarodowymi oraz wielopokoleniowymi – pracowała w Polsce, Portugalii, Rumunii, Niemczech, Chinach i Indonezji a obecnie dzieli swoje życie między Polskę i Szwajcarię.  W 2022 roku została nominowana do nagrody Odpowiedzialne Pióro Biznesu za artykuł Diversity w Biznesie. Autorka webinarów „Around the World in a Day”.

Ocena kursu

99 %

17 oceny
16x
1x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Joanna K.

Kurs w mojej ocenie bardzo wartościowy i do przerobienia przez wszystkich, niezależnie od stanowiska oraz tego, czym dana osoba się zajmuje. Nieco rozpraszające było gestykulowanie przez prowadzącą - rzeczywiście dekoncentrowało mnie bardziej, niżbym chciała. Nie do końca zrozumiałam przykład z coca-colą (dla mnie efekt nie był opaty na zastosowaniu jednego czy drugiego systemu myślenia, a raczej właśnie na uprzedzeniu do marki). zaskakujący był natomiast eksperyment. Przyznam, że sama miałam bardzo mieszane uczucia co do niego. Polecam, aby samodzielnie stwierdzić, co w kursie było fajnego i wartościowego, a co np. zaskakującego.


Aleksandra J.

Bardzo kompleksowo potraktowany temat uprzedzeń. Kurs nie tylko pozwala ułożyć pewne kwestie w głowie dzięki ćwiczeniom, ale też ułatwia zapamiętanie zagadnień teoretycznych poprzez ciekawie dobrane przykłady. Tematyka przedstawiona w interesujący sposób, dla mnie to taka pigułka wiedzy, którą łatwo przełknąć :)

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.