Wykresy i wizualizacja danych w Excelu

Przez kurs przeprowadzi Cię Piotr Majcher

Czego nauczysz się na kursie

Zapewne znasz powiedzenie „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”. Wykresy i wizualizacje lepiej niż tabelki pokażą różnice, trendy, sezonowość i inne prawidłowości lub nieprawidłowości. Poznaj możliwości Excela w zakresie wizualizacji danych.

Wiedza w zakresie

Obliczenia, które przechowujesz w Excelu w tabelkach, możesz przedstawić graficznie w formie wykresów oraz innych wizualizacji. Przydadzą się podczas prezentacji, przygotowania raportów i opracowań złożonych danych oraz porównywania danych i zbiorów. 

W tym kursie pokażę Ci jak wstawiać do Excela wykresy oraz inne graficzne formy reprezentacji danych. Zobaczysz jak dobrać odpowiedni typ wykresu a następnie dostosować wykres do swoich potrzeb.

W trakcie kursu dowiesz się jak:

  • Przygotować dane do wizualizacji za pomocą wykresów
  •  Jak odpowiednio wstawiać wykresy
  • Jak modyfikować i zmieniać typy wykresów
  • Jak tworzyć wykresy przestawne, kombi czy z dwiema osiami
  • Wykresy przebiegu w czasie

Do kogo skierowany jest kurs?

  • do osób pracujących na dowolnych stanowiskach w dowolnych branżach posiadające podstawową znajomość programu Microsoft Excel.
  • Osób chcących nauczyć się jak szybko przedstawiać graficznie dane przechowywane w plikach programu Excel.

 

To kompletny kurs, który pomoże ci tworzyć wykresy i wizualizacje, które lepiej niż tabelki pokażą różnice, trendy, sezonowość i inne prawidłowości lub nieprawidłowości. Zapraszam na kurs.

Konspekt kursu

Piotr Majcher

Piotr Majcher

Certyfikowany trener, ekspert programu MS Excel

Piotr Majcher – trener i właściciel firmy PMSOCHO dostarczającej szkolenia z Excela i technologii powiązanych. Proste wytłumaczenie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień to jego dowiedz się więcejchleb powszedni. Otwarty, komunikatywny i energiczny. Szkolenia oraz kursy z Excela prowadzi od 2007 roku. Wyznaje zasadę: „Znajdź pracę, którą lubisz, a nie będziesz musiał pracować” (Konfucjusz). Pasjonat Excela – od 2011 roku prowadzi w serwisie YouTube kanał PMSOCHO, czyli największy polski kanał o Excelu. W wolnym czasie nagrywa i publikuje filmy, w których omawia różne problemy napotykane podczas pracy z Excelem. Posiada certyfikaty Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Trainer, Microsoft Office Specialist Excel Expert.

Wszystkie kursy trenera Piotr Majcher

Tego kursu jeszcze nikt nie ocenił


i zostań pierwszą osobą, która go oceni.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
21
Całkowity czas trwania filmów:
1:03 godz.
Zakup kursu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp