Jak dobrze wspierać w kryzysie

Przez kurs przeprowadzi Cię  Małgorzata Wypych

Nadaje się do słuchania

Czy potrafisz dobrze zareagować, kiedy ktoś dzieli się z Tobą trudnymi wiadomościami? Wiesz, co powiedzieć i jak dobrze wspierać, aby nie wypalić się jako osoba pomagająca? W trakcie tego kursu poznasz sposoby i cele dobrego wsparcia. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

51 min.

Liczba lekcji

10

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Większość z nas przynajmniej raz w życiu będzie przechodzić przez jakiś kryzys, przewlekły stres czy będzie się mierzyć z sytuacją straty. Osoba, która jest w kryzysie, zaczyna się izolować od zespołu i znajomych.

W tym kursie opowiem, czym jest kryzys i które nasze zasoby pomagają w jego pokonaniu, na jakie objawy zwrócić uwagę, jak prowadzić wspierającą rozmowę, co możemy zrobić, żeby ktoś odreagował emocjonalnie trudne przeżycia.

To ważne, ponieważ tym, co najbardziej pomaga w kryzysie, jest obecność drugiej osoby, która wie, jak wspierać i jak w kryzysie towarzyszyć. Jeden dobry wspieracz znaczy bardzo wiele.

Czego dowiecie się podczas kursu:

  • Jakie zmiany w zachowaniu kolegi, koleżanki w pracy powinny przykuć naszą uwagę, czyli jak rozpoznać, że dzieje się coś złego.
  • Jak być dobrym wsparciem dla osób, które przechodzą przez jakiś życiowy czy psychiczny problem.
  • Jak zadbać o siebie, o czym pamiętać, żeby nie wypalić się emocjonalnie w roli osoby pomagającej.
  • Jak prowadzić wspierającą rozmowę. Co mówić zamiast „weź się w garść”?

Do kogo jest skierowany kurs:

  • do liderów, osób zarządzających, które nie do końca wiedzą, jak zareagować na kryzys swojego pracownika,
  • dla członków zespołów, aby potrafili wesprzeć siebie nawzajem i rozpoznać, kiedy z kolegą/koleżanką dzieje się coś złego,
  • dla każdego, kto nie jest pewny, co powiedzieć i jakich słów użyć, wspierając drugą osobę w ciężkiej chwili.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Małgorzata Wypych

Psycholog, interwent kryzysowy

Prezeska Mental Health Center, psycholog, specjalista w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym (International Critical Incident Stress Foundation), po licznych szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Specjalista w zakresie wsparcia psychologicznego w organizacjach, nauczyciel akademicki. Redaktor naukowy dorocznej konferencji „Wsparcie psychologiczne w systemie ratunkowym”, prelegent TEDx, autor kilkunastu publikacji z zakresu psychologii w medycynie ratunkowej.

Posiada 15 lat doświadczenia w nauczaniu akademickim, 9 lat jako specjalista ds. wsparcia psychologicznego w ratownictwie medycznym, przeprowadziła ponad 300 warsztatów z zarządzania kryzysami psychologicznymi dla organizacji oraz przeszkoliła ponad 10 tys. pracowników organizacji podczas szkoleń i wykładów.

Ocena kursu

98 %

33 oceny
30x
3x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Magdalena J.

Bardzo dobry kurs z naświetleniem jak powinniśmy się zachować wobec osoby w kryzysie


Ogonowska I.

Kurs- rewelacyjny


Andrzej G.

ciekawa lekcja

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.