Jak dobrze wspierać w kryzysie

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Małgorzata Wypych Polski

Czego nauczysz się na kursie

Czy potrafisz dobrze zareagować, kiedy ktoś dzieli się z Tobą trudnymi wiadomościami? Wiesz, co powiedzieć i jak dobrze wspierać, aby nie wypalić się jako osoba pomagająca? W trakcie tego kursu poznasz sposoby i cele dobrego wsparcia.

Większość z nas przynajmniej raz w życiu będzie przechodzić przez jakiś kryzys, przewlekły stres czy będzie się mierzyć z sytuacją straty. Osoba, która jest w kryzysie, zaczyna się izolować od zespołu i znajomych.

W tym kursie opowiem, czym jest kryzys i które nasze zasoby pomagają w jego pokonaniu, na jakie objawy zwrócić uwagę, jak prowadzić wspierającą rozmowę, co możemy zrobić, żeby ktoś odreagował emocjonalnie trudne przeżycia.

To ważne, ponieważ tym, co najbardziej pomaga w kryzysie, jest obecność drugiej osoby, która wie, jak wspierać i jak w kryzysie towarzyszyć. Jeden dobry wspieracz znaczy bardzo wiele.

Czego dowiecie się podczas kursu:

  • Jakie zmiany w zachowaniu kolegi, koleżanki w pracy powinny przykuć naszą uwagę, czyli jak rozpoznać, że dzieje się coś złego.
  • Jak być dobrym wsparciem dla osób, które przechodzą przez jakiś życiowy czy psychiczny problem.
  • Jak zadbać o siebie, o czym pamiętać, żeby nie wypalić się emocjonalnie w roli osoby pomagającej.
  • Jak prowadzić wspierającą rozmowę. Co mówić zamiast „weź się w garść”?

Do kogo jest skierowany kurs:

  • do liderów, osób zarządzających, które nie do końca wiedzą, jak zareagować na kryzys swojego pracownika,
  • dla członków zespołów, aby potrafili wesprzeć siebie nawzajem i rozpoznać, kiedy z kolegą/koleżanką dzieje się coś złego,
  • dla każdego, kto nie jest pewny, co powiedzieć i jakich słów użyć, wspierając drugą osobę w ciężkiej chwili.

Konspekt kursu

Małgorzata Wypych

Małgorzata Wypych

Psycholog, interwent kryzysowy

Prezeska Mental Health Center, psycholog, specjalista w zakresie interwencji psychologicznej i zarządzania stresem w incydentach o charakterze krytycznym (International Critical Incident Stress dowiedz się więcejFoundation), po licznych szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Specjalista w zakresie wsparcia psychologicznego w organizacjach, nauczyciel akademicki. Redaktor naukowy dorocznej konferencji „Wsparcie psychologiczne w systemie ratunkowym”, prelegent TEDx, autor kilkunastu publikacji z zakresu psychologii w medycynie ratunkowej. Posiada 15 lat doświadczenia w nauczaniu akademickim, 9 lat jako specjalista ds. wsparcia psychologicznego w ratownictwie medycznym, przeprowadziła ponad 300 warsztatów z zarządzania kryzysami psychologicznymi dla organizacji oraz przeszkoliła ponad 10 tys. pracowników organizacji podczas szkoleń i wykładów.

Wszystkie kursy trenera Małgorzata Wypych

Oceny kursu

100 %

5 oceny
5x
0x
0x
0x
0x

Karolina M. D.

Bardzo przydatny kurs. Konkretne przykłady co robić a czego nie, wspierając osoby w trudnej sytuacji. Na pewno skorzystam z tych porad!


Marta L.

obowiązkowy kurs dla każdego - pomagającego, doświadczającego kryzysu, managera i pracownika, rodzica, opiekuna, nauczyciela , przyjaciela...pokazuje prawdziwa empatię i nakierunkowuje na mądrą obecność, empatyczną komunikację i wsparcie dla osoby w kryzysie.


Martyna Pyrczak

Dobrze wyważony kurs po stronie teoretycznej i praktycznej. Zapamiętam rady i mam nadzieję wykorzystać je w przyszłości, dzięki temu na pewno będę czuła się bardziej komfortowo pomagając bliskim.
Polecam

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
10
Całkowity czas trwania filmów:
51 min.
Zakup kursu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp