Homepage

Przemysław Staroń

Przemysław Staroń

Psycholog, kulturoznawca, nauczyciel

Przemek Staroń to ceniony psycholog, kulturoznawca oraz wykładowca na Uniwersytecie SWPS i Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sopocie. Jego wkład w rozwój i stymulowanie umiejętności myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów znajduje wyraz w współzałożeniu Centrum Rozwoju Jump.

Przemek jest nauczycielem dyplomowanym, cenionym autorem książek i twórcą Zakonu Feniksa. Jego zaangażowanie w spotkania pokoleń przyniosło mu uznanie od Komisji Europejskiej. W 2019 roku został wybrany Człowiekiem Roku w kategorii "Wzorowe sprawowanie" w plebiscycie czytelników "Gazety Wyborczej".

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. konkursu im. Ireny Sendlerowej oraz Nagrody im. Janusza Korczaka. Otrzymał także LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award oraz był finalistą Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize 2020 i Digital Shaper 2020.

Przemek Staroń jest znany jako "profesor Snape" za innowacyjne wykorzystanie nowych technologii i mediów społecznościowych, zwłaszcza prekursorskie wykorzystanie Snapchata w swojej pracy. Jako kierownik Zakonu Feniksa, jego uczniowie zdobyli ponad 50 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej, a magiczna pracownia #utrzy stała się ważnym miejscem inspiracji.

Jego zaangażowanie w projekty międzypokoleniowe spotkało się z docenieniem ze strony Komisji Europejskiej. Przemek Staroń wyróżnia się także jako ambasador wielu organizacji i inicjatyw, takich jak REBEL.pl, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, kampania #Razemzawszelepiej Radia ZET czy Be.Eco realizowana przez Digital University i Deloitte Polska. Jego zaangażowanie w rozwijanie kompetencji cyfrowych przyczyniło się do znalezienia go na liście 100 osób, które zmieniają Polskę na lepsze, według Noizz.pl.

Jego aktywność obejmuje członkostwo w Kapitule Nagrody im. ks. Jana Kaczkowskiego i Nagrody Najlepsza Książka Dziecięca "Przecinek i Kropka" Empiku oraz udział w Komitecie Głównym Olimpiady Filozoficznej i Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

Podsumowując, Przemek Staroń to wszechstronny profesjonalista, którego działania, pasja i zaangażowanie wywarły znaczący wpływ na różne dziedziny życia społecznego i edukacyjnego w Polsce.

 

 

 

Kursy trenera

Edukacja przyszłości
Edukacja przyszłości
Ocena kursu  93 %
46 min.10 lekcji