Uczenie przez doświadczenie w biznesie

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Jacek Jakubowski Polski   + 2 więcej

Czego nauczysz się na kursie

Jak sprawić, aby pracownicy się uczyli... SIĘ uczyli. Dzielili się wiedzą w twórczy i kreatywny sposób? Jak tworzyć atmosferę zaangażowania i przepływu wiedzy w organizacji uczącej się?

"Można się czegoś dowiedzieć, zapamiętać informacje, „opanować materiał”. Ale to jeszcze nie oznacza, że czegoś rzeczywiście się nauczyliśmy.”

Nauka w działaniu i poprzez doświadczanie to naturalny sposób nabywania umiejętności i wiedzy polegający na podejmowaniu realnej aktywności w obliczu niewiadomej, zadania, celu. Zakłada swobodę w podejmowaniu prób, eksperymentowaniu. 

 Mamy wiele blokad przed otwartym, niedogmatycznym „przetwarzaniem” doświadczeń we wnioski, szczególnie, jeżeli działanie obejmuje współpracę całego zespołu.  Uczenie w doświadczaniu może stanowić ważny element kultury całej organizacji zakorzeniony w jej zwyczajach. Takie organizacje, w których zarówno porażki, jak sukcesy są impulsem do uczenia się i otwartego szukania inspiracji wewnątrz i na zewnątrz firmy, a przy tym ich liderzy są naprawdę ciekawi nowych możliwości.

W kursie dowiesz się:

  • Jak reagować na zmieniające się środowisko i żyć w  zmianie
  • Jak tworzyć sytuację edukacyjną, aby pracownicy SIĘ nauczyli
  • Jaka jest funkcja błędów i jak uczyć się na błędach
  • Jak budować atmosferę wspierającą zaufane, kreatywność i zaangażowanie
  • Jakie są główne bariery w uczeniu się w organizacji
  • Jakie elementy wspierają proces uczenia przez doświadczenie
  • jaka jest rola lidera w zmianie i w procesie uczenia się zespołu

Konspekt kursu

Jacek Jakubowski

Jacek Jakubowski

Psycholog, coach, założyciel Grupy TROP

Jacek Jakubowski – współwłaściciel i superwizor Grupy TROP, psycholog, przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor dowiedz się więcejtreningu psychologicznego rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, członek założyciel Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, polskiego klubu amerykańskiej organizacji Innowatorzy dla Dobra Ogółu ASHOKA. Doświadczony mentor i coach pracujący z najwyższą kadrą menedżerską. Prowadzi projekty rozwoju kultury organizacyjnej, zarządzania zmianą, budowania współpracy w strukturach sieciowych, rozwijania umiejętności psychospołecznych, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Jest uznanym ekspertem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest autorem koncepcji pierwszej w Polsce Szkoły Trenerów (założonej przed czterdziestu laty) TROP. W ramach działań społecznych od czterech lat rozwija AKCJĘ-EMPATIA organizując coroczne FESTIWALE p.n. EMPATIA W DZIAŁANIU.

Wszystkie kursy trenera Jacek Jakubowski

Oceny kursu

95 %

17 oceny
15x
1x
0x
1x
0x

Krzysztof T.

Bardzo podobał mi sie trener. Budził duże zaufanie.


Marian T.

bardzo wiarygodny


Marian O.

Bardzo praktyczne uwagi na temat zarządzania, współpracy, komunikacji, motywacji. Gorąco polecam.

Odpowiedź trenera:

“Dzięki za przyjazna opinię. Pozdrawiam.“

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 249,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
59 min.
Zakup kursu
Polski, Czech, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp