Jak radzić sobie z lękiem i trudnymi emocjami w kryzysie

Przez kurs przeprowadzi Cię  Marta Kochan-Wójcik

Nadaje się do słuchania

Jeśli w obliczu kryzysu, jakim jest wojna w Ukrainie, przeżywacie silne i trudne do zrozumienia emocje, ten kurs pomoże Wam uporządkować fakty i lepiej zrozumieć mechanizm emocji. Pomoże ochłonąć i bardziej racjonalnie spojrzeć na nasze działania. Pełny opis

za darmo

Całkowity czas trwania

41 min.

Liczba lekcji

9

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Kiedy brakuje spójnych przesłanek, na podstawie których moglibyśmy podejmować racjonalne decyzje i planować najbliższą przyszłość, nasz umysł częściej korzysta z innych i zawsze dostępnych źródeł informacji, czyli z naszych emocji i przeczuć.

Podczas tego kursu chcę pokazać, co się dzieje z nami i naszymi emocjami w trudnych sytuacjach. Jak radzić sobie z lękiem oraz jak obniżać stres związany z nagłą zmianą. Powiem również, co wspiera nas w sytuacjach kryzysu, jak możemy pomagać innym oraz regulować swoje emocje. Mam nadzieję, że ten kurs wniesie trochę spokoju w sferze emocji i pomoże uaktywnić bardziej racjonalne myślenie.

Z kursu dowiecie się:

  • jak radzić sobie z lękiem,
  • jak dobrze pomagać, aby nie wyczerpać swoich zasobów,
  • jak rozmawiać z dzieckiem,
  • jak zapewnić sobie wytchnienie i ukojenie w stresie,
  • jak pomagać w perspektywie długofalowej,
  • jak emocje, pozytywne i negatywne, napędzają nas w sytuacji kryzysowej.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Marta Kochan-Wójcik

psycholog, psychoterapeutka

Jest psychologiem - praktykiem, psychoterapeutką, specjalizuję się w pomaganiu osobom, które doświadczyły traumy. Pracuję metodą Somatic experiencing. Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Od ponad dwudziestu lat pogłębiam wiedzę i rozwijam kompetencje udzielania pomocy psychologicznej i psychoterapii. W tym czasie ukończyłam szkolenia z zakresu terapii gestalt, terapii systemowej, ustawień systemowych, technik relaksacyjno-wyobrażeniowych, terapii par, terapii neuroafektywnej oraz terapii traumy metodą SE® i NARM™ (łącznie – ponad 1500 godzin szkoleniowych). Asystuję w kursach i jestem certyfikowanym praktykiem terapii traumy metodą Somatic Experiencing® i NeuroAffective Relational Model™.

Prowadzę własną praktykę terapeutyczną, w której specjalizuję w pracy z parami i w terapii indywidualnej osób po doświadczeniach kryzysowych oraz traumach rozwojowych. Pracuję w nurcie systemowym, całościowo myśląc o naturze człowieka i związkach między sferą psychiczną, fizyczną oraz społeczną. Towarzysząc ludziom w procesie dokonywania zmian, korzystam z różnych perspektyw i narzędzi terapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Jestem wykładowcą akademickim z dwudziestoletnim stażem pracy na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2016-2020 – pełniłam funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Psychologii ds dydaktycznych. Jestem członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.

Ocena kursu

96 %

272 oceny
235x
28x
7x
1x
1x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Jakub Frąk

Bardzo spójny kurs na ważny i aktualny temat.


Olga P.

Bardzo porządkujący i systematyzujący. Daje pewność.


Joanna K.

Zasadniczo uważam, że to szkolenie było trudne - dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z pojęciami z zakresu psychologii zrozumienie terminów mogłoby być trudne. Niezależnie od tego - pomyślałabym nad zmianą nazwy tego szkolenia, ponieważ mimo wszystko omawianie tematu wojny przez całe szkolenie to nie do końca było to, co chciałam usłyszeć. Fajnie byłoby, gdyby rozszerzono zakres szkolenia o inne przykłady sytuacji kryzysowych, z którymi stykamy się na codzień (np. jak pomóc osobie, której zmarł ktoś bliski? jak pomóc osobie, której bliski próbował zrobić sobie krzywdę?). uważam, że wzbogaciłoby to treść, a przy okazji mogłoby dać wskazówki co do postępowania w większym spektrum sytuacji kryzysowych.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.