Jak radzić sobie z lękiem i trudnymi emocjami w kryzysie

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Marta Kochan-Wójcik Polski

Czego nauczysz się na kursie

Jeśli w obliczu kryzysu, jakim jest wojna w Ukrainie, przeżywacie silne i trudne do zrozumienia emocje, ten kurs pomoże Wam uporządkować fakty i lepiej zrozumieć mechanizm emocji. Pomoże ochłonąć i bardziej racjonalnie spojrzeć na nasze działania.

Kiedy brakuje spójnych przesłanek, na podstawie których moglibyśmy podejmować racjonalne decyzje i planować najbliższą przyszłość, nasz umysł częściej korzysta z innych i zawsze dostępnych źródeł informacji, czyli z naszych emocji i przeczuć.

Podczas tego kursu chcę pokazać, co się dzieje z nami i naszymi emocjami w trudnych sytuacjach. Jak radzić sobie z lękiem oraz jak obniżać stres związany z nagłą zmianą. Powiem również, co wspiera nas w sytuacjach kryzysu, jak możemy pomagać innym oraz regulować swoje emocje. Mam nadzieję, że ten kurs wniesie trochę spokoju w sferze emocji i pomoże uaktywnić bardziej racjonalne myślenie.

Z kursu dowiecie się:

  • jak radzić sobie z lękiem,
  • jak dobrze pomagać, aby nie wyczerpać swoich zasobów,
  • jak rozmawiać z dzieckiem,
  • jak zapewnić sobie wytchnienie i ukojenie w stresie,
  • jak pomagać w perspektywie długofalowej,
  • jak emocje, pozytywne i negatywne, napędzają nas w sytuacji kryzysowej.

Konspekt kursu

Masz dostęp do wszystkich lekcji
Marta Kochan-Wójcik

Marta Kochan-Wójcik

psycholog, psychoterapeutka

Jest psychologiem - praktykiem, psychoterapeutką, specjalizuję się w pomaganiu osobom, które doświadczyły traumy. Pracuję metodą Somatic experiencing. Jestem doktorem nauk dowiedz się więcejhumanistycznych w zakresie psychologii. Od ponad dwudziestu lat pogłębiam wiedzę i rozwijam kompetencje udzielania pomocy psychologicznej i psychoterapii. W tym czasie ukończyłam szkolenia z zakresu terapii gestalt, terapii systemowej, ustawień systemowych, technik relaksacyjno-wyobrażeniowych, terapii par, terapii neuroafektywnej oraz terapii traumy metodą SE® i NARM™ (łącznie – ponad 1500 godzin szkoleniowych). Asystuję w kursach i jestem certyfikowanym praktykiem terapii traumy metodą Somatic Experiencing® i NeuroAffective Relational Model™. Prowadzę własną praktykę terapeutyczną, w której specjalizuję w pracy z parami i w terapii indywidualnej osób po doświadczeniach kryzysowych oraz traumach rozwojowych. Pracuję w nurcie systemowym, całościowo myśląc o naturze człowieka i związkach między sferą psychiczną, fizyczną oraz społeczną. Towarzysząc ludziom w procesie dokonywania zmian, korzystam z różnych perspektyw i narzędzi terapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem wykładowcą akademickim z dwudziestoletnim stażem pracy na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2016-2020 – pełniłam funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Psychologii ds dydaktycznych. Jestem członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów oraz Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.

Wszystkie kursy trenera Marta Kochan-Wójcik

Oceny kursu

97 %

243 oceny
216x
23x
2x
1x
1x

Joanna A. W.

Podstawowa wiedza z zakresu wsparcia w kryzysie, przedstawiona w przyjemny sposób.


Daria Kruk

Super


Renata M.

tak, super :)

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Cena: za darmo

Liczba lekcji:
9
Całkowity czas trwania filmów:
41 min.
Rozpocznij bezpłatny kurs
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp