Mądre odżywianie

Przez kurs przeprowadzi Cię  Agata Ziemnicka

Nadaje się do słuchania

Kurs proponuje spojrzenie na odżywianie jak na sposób wyrażenia szacunku do swojego ciała i odpowiedzenie na jego potrzeby. To nowe podejście, które pozwala na zdrowy tryb życia i pozyskanie energii do pracy, a także czerpanie przyjemności z jedzenia. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:03 godz.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Kurs jest zaproszeniem do eksperymentowania z jedzeniem świadomym, do zobaczenia, na czym polega odżywianie, a nie tylko samo jedzenie. Otrzymacie informacje na temat tego, czego potrzebuje wasze ciało, jakie produkty i jakie składniki budują zdrowie konkretnych narządów czy układów, np. dla osoby, która jest często głodna – co syci najlepiej, a dla osoby zmęczonej – co pobudza i ożywia. Od teorii wyjdziemy do praktycznych wskazówek: jak zrobić, żeby naprawdę pić te 6–8 szklanek wody, jeść warzywa, które lubimy, na sztuki, a nie plastry, co podjadać podczas pracy, żeby nasycić i mózg, i kubeczki smakowe, a co najważniejsze – że to wszystko ma prowadzić do spokoju i dumy z siebie, a nie wyrzutów sumienia.

Moim celem jest pokazanie, że zmiany ku zdrowiu i dbaniu o siebie wymagają czasu, ale też organizacji i planu. Stare nawyki często nie skutkują, a nowe mogą wnieść solidną – zauważalną w brzuchu i na skórze – zmianę. Zajmiemy się dbaniem o ciało na poziomie praktycznym, teoretycznym, ale też emocjonalnym, bo najbardziej potrzebujemy solidnej motywacji.

Czego dowiecie się podczas kursu:

 • Co jeść, żeby dobrze czuła się i nasza głowa, i ciało.
 • Jak ustalić, który układ czy narząd jest najważniejszy w danej chwili i jak go odżywić.
 • Jak zaplanować wprowadzanie zmian żywieniowych – nauka cierpliwości.
 • Co wprowadzić do swojego menu, żeby podkręcić metabolizm i sprawność układu nerwowego.
 • Jak jedzeniem zatrzymać procesy starzenia.
 • Jak zaplanować posiłki i zakupy.
 • Co jeść, żeby mieć dobrą odporność.

Do kogo jest skierowany kurs? Do tych, którzy:

 • lubią jeść i gotować oraz chcą pogłębić swoją wiedzę,
 • traktują jedzenie jak obowiązek i szukają inspiracji, żeby jeść uważniej i smaczniej,
 • jedzą nieświadomie, żeby poczuć ulgę,
 • czują, że są zmęczeni i niedożywieni, choć wyglądają co najmniej zdrowo,
 • pracują dużo i potrzebują ekspresowych sposobów na dobry posiłek,
 • chcą zadbać o siebie, a nie robili tego jeszcze jedzeniem.
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Agata Ziemnicka

Psycholog, dietetyk, trener

Agata Ziemnicka jest dietetyczką i psycholożką kliniczną. Zajmuje się edukacją żywieniową i psychologią jedzenia, czyli tym, jak zadbać o siebie poprzez jedzenie i zdrowy tryb życia. Prowadzi warsztaty psychologiczno-dietetyczne dla kobiet i konsultacje indywidualne. Specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania. Pracuje z dziećmi i z ich rodzinami. Tworzy i prowadzi kompleksowe szkolenia z zakresu żywienia dla pracowników korporacyjnych oraz szkoli lekarzy z żywienia w chorobach dietozależnych. Współprowadziła program telewizyjny „Rewolucja na talerzu” oraz „Szczypta smaku” w TVN Style. Jest też współautorką dwóch książek kucharskich pod tymi samymi tytułami. Jest prezeską fundacji Kobiety bez diety, promującej zdrowy sposób odżywiania i zaprzestanie obsesji piękna i uprzedmiotowienia kobiet. Tam powstała wydana w 2020 roku książka „Kobiety bez diety”. Agata jest założycielką Healthy Workplace by Ziemnicka. To zespół zajmujący się tworzeniem kultury zdrowia w firmach.

Ocena kursu

94 %

32 oceny
26x
4x
1x
1x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Waldemar G.

Trudny, ale budujący w zmianach.

Odpowiedź trenera:

“Dziekuje! Jesli budujacy to najwazniejsze. Mam nadzieje, ze wprowadzanielementow troski o zdrowe jedzenie nie bedzie juz zupelnie trudne. A jesli bedzie, to uprzedzam ze to mija! I z malych krokow warto cieszyc sie najbarzdziej!“


Anna C.

Przydatny .

Odpowiedź trenera:

“Mam nadzieje ze wprowadzi dobre zmiany.“


Jolanta Rytel

bardzo ciekawa informacja zdrowotna

Odpowiedź trenera:

“Ciesze sie bardzo, ze wzielas dla siebie wazne tresci! dobrego dla Ciebie“

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.