Mądre odżywianie

Przez kurs przeprowadzi Cię  Agata Ziemnicka

Nadaje się do słuchania

Kurs proponuje spojrzenie na odżywianie jak na sposób wyrażenia szacunku do swojego ciała i odpowiedzenie na jego potrzeby. To nowe podejście, które pozwala na zdrowy tryb życia i pozyskanie energii do pracy, a także czerpanie przyjemności z jedzenia. Pełny opis

Czego nauczysz się na kursie

Kurs jest zaproszeniem do eksperymentowania z jedzeniem świadomym, do zobaczenia, na czym polega odżywianie, a nie tylko samo jedzenie. Otrzymacie informacje na temat tego, czego potrzebuje wasze ciało, jakie produkty i jakie składniki budują zdrowie konkretnych narządów czy układów, np. dla osoby, która jest często głodna – co syci najlepiej, a dla osoby zmęczonej – co pobudza i ożywia. Od teorii wyjdziemy do praktycznych wskazówek: jak zrobić, żeby naprawdę pić te 6–8 szklanek wody, jeść warzywa, które lubimy, na sztuki, a nie plastry, co podjadać podczas pracy, żeby nasycić i mózg, i kubeczki smakowe, a co najważniejsze – że to wszystko ma prowadzić do spokoju i dumy z siebie, a nie wyrzutów sumienia.

Moim celem jest pokazanie, że zmiany ku zdrowiu i dbaniu o siebie wymagają czasu, ale też organizacji i planu. Stare nawyki często nie skutkują, a nowe mogą wnieść solidną – zauważalną w brzuchu i na skórze – zmianę. Zajmiemy się dbaniem o ciało na poziomie praktycznym, teoretycznym, ale też emocjonalnym, bo najbardziej potrzebujemy solidnej motywacji.

Czego dowiecie się podczas kursu:

 • Co jeść, żeby dobrze czuła się i nasza głowa, i ciało.
 • Jak ustalić, który układ czy narząd jest najważniejszy w danej chwili i jak go odżywić.
 • Jak zaplanować wprowadzanie zmian żywieniowych – nauka cierpliwości.
 • Co wprowadzić do swojego menu, żeby podkręcić metabolizm i sprawność układu nerwowego.
 • Jak jedzeniem zatrzymać procesy starzenia.
 • Jak zaplanować posiłki i zakupy.
 • Co jeść, żeby mieć dobrą odporność.

Do kogo jest skierowany kurs? Do tych, którzy:

 • lubią jeść i gotować oraz chcą pogłębić swoją wiedzę,
 • traktują jedzenie jak obowiązek i szukają inspiracji, żeby jeść uważniej i smaczniej,
 • jedzą nieświadomie, żeby poczuć ulgę,
 • czują, że są zmęczeni i niedożywieni, choć wyglądają co najmniej zdrowo,
 • pracują dużo i potrzebują ekspresowych sposobów na dobry posiłek,
 • chcą zadbać o siebie, a nie robili tego jeszcze jedzeniem.

Konspekt kursu

Agata Ziemnicka

Agata Ziemnicka

Psycholog, dietetyk, trener

Agata Ziemnicka jest dietetyczką i psycholożką kliniczną. Zajmuje się edukacją żywieniową i psychologią jedzenia, czyli tym, jak zadbać o siebie poprzez jedzenie i zdrowy tryb życia. dowiedz się więcejProwadzi warsztaty psychologiczno-dietetyczne dla kobiet i konsultacje indywidualne. Specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania. Pracuje z dziećmi i z ich rodzinami. Tworzy i prowadzi kompleksowe szkolenia z zakresu żywienia dla pracowników korporacyjnych oraz szkoli lekarzy z żywienia w chorobach dietozależnych. Współprowadziła program telewizyjny „Rewolucja na talerzu” oraz „Szczypta smaku” w TVN Style. Jest też współautorką dwóch książek kucharskich pod tymi samymi tytułami. Jest prezeską fundacji Kobiety bez diety, promującej zdrowy sposób odżywiania i zaprzestanie obsesji piękna i uprzedmiotowienia kobiet. Tam powstała wydana w 2020 roku książka „Kobiety bez diety”. Agata jest założycielką Healthy Workplace by Ziemnicka. To zespół zajmujący się tworzeniem kultury zdrowia w firmach.

Wszystkie kursy trenera Agata Ziemnicka

Ocena kursu

100 %

4 oceny
4x
0x
0x
0x
0x

Ewa Ż.

Wiele ciekawych porad, wartych zastosowania


Martyna Pyrczak

Nowe dla mnie informacje przekazane w przystępnej formie.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
1:03 godz.
Zakup kursu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp