Mindfulness w pracy. Zastosowanie w praktyce

Przez kurs przeprowadzi Cię  Piotr Kurpiasz

Nadaje się do słuchania

Kurs dostarczy inspiracji, narzędzi i praktycznych wskazówek do wykorzystania mindfulness jako metody radzenia sobie ze stresem, wzmacniającej koncentrację, poprawiającej kreatywne myślenie i wpływającej pozytywnie na relacje z innymi ludźmi. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

55 min.

Liczba lekcji

15

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Ostatnimi czasy, mindfulness weszło szturmem do głównych nurtów dyskusji w edukacji, ale także w środowiskach biznesowych. Liczne badania od kilkudziesięciu lat potwierdzają skuteczność metody w kontekstach radzenia sobie ze stresem. Coraz częściej wskazuje się też na korelacje praktyk uważnościowych z poprawą koncentracji, wzmacnianiem kreatywności, tworzeniem wartościowych relacji z ludźmi. 

W trakcie kursu obalimy mity, podsumujemy wiedzę na temat realnych korzyści z praktyki w życiu prywatnym i zawodowym (popartą wynikami badań) i co najważniejsze - w praktyce i od podstaw przejdziemy przez techniki mindfulness. Dostarczymy też realnych przykładów i wskazówek - jak zadbać o wzmacnianie uważności na co dzień w różnych sferach życia. 

Dzięki temu lepiej zrozumiesz istotę mindfulness i dowiesz się, w jaki sposób możesz zacząć praktykować już teraz. Doświadczysz technik, które praktykowane regularnie, wpływają pozytywnie na szeroko pojęte poczucie dobrostanu, w tym na konkretne umiejętności wysoko cenione przez świat biznesu XXI wieku. Na koniec poddasz też refleksji możliwości wdrożenia mindfulness nie tylko w życiu prywatnym, ale także w środowisku pracy.

Dzięki temu kursowi:

  • Lepiej zrozumiesz, dlaczego mindfulness jest jedną z kluczowych umiejętności w XXI wieku i w czym konkretnie może Ci pomóc.
  • Poznasz i przećwiczysz różne techniki mindfulness wpływające pozytywnie na twój szeroko pojęty dobrostan i wzmocnienie umiejętności cenionych w świecie biznesu (jak np. koncentracja, kreatywność)
  • Dowiesz się, jak możesz zacząć praktykować mindfulnes tu, gdzie jesteś w życiu prywatnym i zawodowym. 

Kurs jest skierowany do:

  • osób mających wyzwania z radzeniem sobie ze stresem i z koncentracją na zadaniach
  • osób, które potrzebują więcej kreatywności w rozwiązywaniu problemów 
  • osób, które pracują z ludźmi i dla ludzi (liderzy organizacji, managerowie, członkowie zespołów), które chcą lepiej zrozumieć siebie (i swoje nawykowe wzorce myślenia, reagowania) i szukają pomysłów na poprawę i wzmacnianie relacji z innymi
  • osób, które szukają inspiracji do wdrażania technik mindfulness w organizacjach
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Piotr Kurpiasz

Trener, coach, nauczyciel jogi i mindfulness

Piotr Kurpiasz - łączy potrzeby biznesu z szeroko rozumianym dbaniem o dobrostan.  Od 2009 roku prowadzi warsztaty i wyjazdy rozwojowe, w trakcie których pomaga ludziom lepiej radzić sobie ze stresem, wzmacniać uważność i rezyliencję. 

Mindfulness i jogi uczy w swojej szkole Everyday Yoga Studio we Wrocławiu, online oraz w trakcie retreatów w Polsce i za granicą. Regularnie jeździ do Indii, gdzie u źródeł poznaje jogę, pranajamę, techniki uważnościowe i relaksacyjne. Tworzył i wspierał inicjatywy mindfulness w trakcie pracy w globalnej firmie konsultingowej, gdzie prowadził sesje i warsztaty mindfulness m.in. w Brukseli, Genewie, Zurychu, Monachium, Wrocławiu i Poznaniu. On-line inspirował biura z pozostałych kontynentów do inicjowania ich własnych, lokalnych programów.

Połączenie doświadczenia pracy w biznesie i znajomość jego wyzwań z doświadczeniami praktyk uważnościowych, które zdobywał „u źródeł”, pozwala mu skutecznie inspirować tematem uważności nawet tych najbardziej  sceptycznych. W Polsce treningi i sesje mindfulness prowadził dla pracowników m.in. HP, Fortum, Coliers International, Young / Skilled. 

Ocena kursu

91 %

43 oceny
30x
9x
2x
1x
1x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Bartosz S.

Super! Polecam wdrożyć to codziennie u nas w firmie za pomocą osoby prowadzącej zawsze rano przed rozpoczęciem pracy.

Odpowiedź trenera:

“Świetnie Panie Bartku! Cieszę się, że praktyka mindfulness znalazła swoje miejsce w Pana organizacji! Pozdrawiam serdecznie!“


Jacek W.

Wolę chrześcijańską medytację - czyli adorację Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem. Daje Pokój serca i umacnia wiarę.


Stanisław W.

100%

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.