Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Przez kurs przeprowadzi Cię  Edyta Rząsa

Nadaje się do słuchania

Wymagania związane z pracą, codzienny stres i osobiste predyspozycje, mogą zwiększać wrażliwość i powodować stany napięć, a w konsekwencji prowadzić do wypalenia. Ten kurs daje ci możliwość poznania czym jest wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać. Pełny opis

149,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

55 min.

Liczba lekcji

11

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Melinda Smith napisała kiedyś "„Jeśli rozpoznasz pierwsze objawy wypalenia, pamiętaj ten stan będzie się pogarszał, jeśli nie podejmiesz środków zaradczych” Ten kurs daje ci możliwość poznania czym jest wypalenie zawodowe? Jakie rodzaju symptomy świadczą o wypaleniu zawodowym i jak sobie z nimi radzić? 

Uczestnicy nabędą wiedzy i umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.Utrwalą przekonania, że wzmacnianie rezyliencji i dobrostanu pomaga w radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym na różnych jego etapach. Poznają praktyczne porady chroniące przed wypaleniem. 

Program kursu:

  • Zdobywanie wiedzy na temat przyczyn i mechanizmu powstawania wypalenia zawodowego.
  • Poszerzanie świadomości i zapobieganie skutkom długotrwałego stresu 
  • Kształtowanie postaw przeciwdziałających wypaleniu zawodowemu 
  • Zdolność do odbicia się od dnia i redukcja kosztów związanych przeciążeniem w pracy 
  • Zapobieganie zaburzeniom powiązanym ze stresem 

Wiedza zdobyta podczas kursu jest wiedzą powszechną i uniwersalną, możliwą do wykorzystania przez pracowników na różnych szczeblach, a w szczególności dla osób wykonujących pracę z ludźmi, gdy praca rutynowo wiąże się z dużą ilością kontaktów interpersonalnych, presją czasu i sytuacjami „gaszenia pożaru“. 

Do kogo skierowany jest kurs:

  • Dla tych co chcą wiedzieć więcej o wypaleniu 
  • Dla tych którzy chcą utrzymać zawodowy dobrostan 
  • Dla tych którzy są myślą, ze sa wypaleni i poszukują sposób radzenia sobie 
  • Dla tych którzy nie są wypaleni i nie chcą być wypaleni w przyszłości
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Edyta Rząsa

Pedagog, trener, psychoterapeuta

Edyta Rząsa jest  magistrem pedagogiki, trenerem umiejętności psychospołecznych, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie certyfikacji PTTPB. Prowadzi psychoterapię dorosłych i par w nurcie poznawczo – behawioralnym i systemowym.  Jest inicjatorką akcji profilaktycznych dotyczących zdrowia psychicznego i walki z depresją. Zajmuje się psychoedukacją młodzieży i dorosłych, prowadząc warsztaty, webinaria, treningi oraz grupy wsparcia. 

Ukończyła liczne szkolenia psychoedukacyjne i psychoterapeutyczne – doskonalące i rozwojowe w akredytowanych ośrodkach szkoleniowych m.in. w zakresie: terapii systemowej, racjonalnej terapii zachowań (RTZ), psychoterapii traumy rozwojowej, choreoterapii, terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT) , terapii schematu, terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) , treningi MBSR i wiele innych. Odbyła kliniczny staż psychiatryczny na oddziale ogólnym psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi. Umiejętności w zakresie treningu psychologicznego zdobyła w Szkole Trenerów Instytutu Edukacji Społecznej oraz Szkole Trenerów „Sieć” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne we Wrocławiu. Swoją prace poddaje superewizji z certyfikowanym superwizorem-dydaktykiem. Jest Członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej działającego pod patronatem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Systemowej (IGST, Niemcy) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisława Bizonia (PTTPB), które jest członkiem European Asociation for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), w swojej pracy stosuję się do kodeksu etycznego PTTPB.

Ocena kursu

94 %

66 oceny
52x
9x
5x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Michał F.

Dobry Kurs


Przemysław O.

Bardzo przydatny. Polecam


Grzegorz Krempa

Bardzo przydatny kurs, dziękuję.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.