Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Edyta Rząsa

Czego nauczysz się na kursie

Wymagania związane z pracą, codzienny stres i osobiste predyspozycje, mogą zwiększać wrażliwość i powodować stany napięć, a w konsekwencji prowadzić do wypalenia. Ten kurs daje ci możliwość poznania czym jest wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać.

Melinda Smith napisała kiedyś "„Jeśli rozpoznasz pierwsze objawy wypalenia, pamiętaj ten stan będzie się pogarszał, jeśli nie podejmiesz środków zaradczych” Ten kurs daje ci możliwość poznania czym jest wypalenie zawodowe? Jakie rodzaju symptomy świadczą o wypaleniu zawodowym i jak sobie z nimi radzić? 

Uczestnicy nabędą wiedzy i umiejętności rozpoznawania i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.Utrwalą przekonania, że wzmacnianie rezyliencji i dobrostanu pomaga w radzeniu sobie z wypaleniem zawodowym na różnych jego etapach. Poznają praktyczne porady chroniące przed wypaleniem. 

Program kursu:

  • Zdobywanie wiedzy na temat przyczyn i mechanizmu powstawania wypalenia zawodowego.
  • Poszerzanie świadomości i zapobieganie skutkom długotrwałego stresu 
  • Kształtowanie postaw przeciwdziałających wypaleniu zawodowemu 
  • Zdolność do odbicia się od dnia i redukcja kosztów związanych przeciążeniem w pracy 
  • Zapobieganie zaburzeniom powiązanym ze stresem 

Wiedza zdobyta podczas kursu jest wiedzą powszechną i uniwersalną, możliwą do wykorzystania przez pracowników na różnych szczeblach, a w szczególności dla osób wykonujących pracę z ludźmi, gdy praca rutynowo wiąże się z dużą ilością kontaktów interpersonalnych, presją czasu i sytuacjami „gaszenia pożaru“. 

Do kogo skierowany jest kurs:

  • Dla tych co chcą wiedzieć więcej o wypaleniu 
  • Dla tych którzy chcą utrzymać zawodowy dobrostan 
  • Dla tych którzy są myślą, ze sa wypaleni i poszukują sposób radzenia sobie 
  • Dla tych którzy nie są wypaleni i nie chcą być wypaleni w przyszłości

Konspekt kursu

Edyta Rząsa

Edyta Rząsa

Pedagog, trener, psychoterapeuta

Edyta Rząsa jest  magistrem pedagogiki, trenerem umiejętności psychospołecznych, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym w trakcie certyfikacji PTTPB. Prowadzi dowiedz się więcejpsychoterapię dorosłych i par w nurcie poznawczo – behawioralnym i systemowym.  Jest inicjatorką akcji profilaktycznych dotyczących zdrowia psychicznego i walki z depresją. Zajmuje się psychoedukacją młodzieży i dorosłych, prowadząc warsztaty, webinaria, treningi oraz grupy wsparcia.  Ukończyła liczne szkolenia psychoedukacyjne i psychoterapeutyczne – doskonalące i rozwojowe w akredytowanych ośrodkach szkoleniowych m.in. w zakresie: terapii systemowej, racjonalnej terapii zachowań (RTZ), psychoterapii traumy rozwojowej, choreoterapii, terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT) , terapii schematu, terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) , treningi MBSR i wiele innych. Odbyła kliniczny staż psychiatryczny na oddziale ogólnym psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi. Umiejętności w zakresie treningu psychologicznego zdobyła w Szkole Trenerów Instytutu Edukacji Społecznej oraz Szkole Trenerów „Sieć” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne we Wrocławiu. Swoją prace poddaje superewizji z certyfikowanym superwizorem-dydaktykiem. Jest Członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej działającego pod patronatem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Systemowej (IGST, Niemcy) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Zdzisława Bizonia (PTTPB), które jest członkiem European Asociation for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), w swojej pracy stosuję się do kodeksu etycznego PTTPB.

Wszystkie kursy trenera Edyta Rząsa

Oceny kursu

100 %

7 oceny
7x
0x
0x
0x
0x

Anna M.

Kurs Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu bardzo pomógł uporządkować moją wiedzę, otrzymałam konkretne wskazówki jak radzić sobie ze stresem i efektywnie realizować się zawodowo.
Bardzo dobrze słuchało się trenera, mnie osobiście pomogło podzielenie się osobistym doświadczeniem.

Otrzymałam taką porcję wiedzy i doświadczenia, jakiej potrzebowałam. Bardzo polecam!


Anna Ś.

Kurs podobał mi się BARDZO. Konkretne, bardzo przydatne informacje bez "lania wody". Wiedza tłumaczona na przykładach. Dużo inspiracji do tego jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym. Tego potrzebowałam - dziękuję!


Tomasz R.

Kurs w jasny sposób opisuje istotę wypalenia zawodowego, jak również dostarcza garść praktycznych porad i wskazówek jak rozpoznać wypalenie oraz jakie techniki zastosować by przejść przez ten okres. Polecam!

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.

Cena: 149,00 zł brutto

Liczba lekcji:
11
Całkowity czas trwania filmów:
55 min.
Zakup kursu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp