Jak dogadać się z nastolatkiem?

Przez kurs przeprowadzi Cię  Joanna Berendt i Agnieszka Kozak

Nadaje się do słuchania

Czas dorastania Twojego dziecka to okres zawirowań, wyzwań, trudnych emocji, niezrozumienia, bezradności i wielu pytań. Ten kurs pozwoli Ci na zatrzymanie się i przyjrzenie relacji z nastolatkiem. Poznasz wiele narzędzi komunikacji i budowania więzi. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:29 godz.

Liczba lekcji

13

Oceny
Dodaj do planu
Polski, Angielskie
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Czas dorastania Twojego dziecka to okres zawirowań, wyzwań, trudnych emocji, niezrozumienia, bezradności i wielu pytań. Możesz mieć dość i zastanawiać się, czy dasz radę przetrwać w tej relacji...

Intensywność emocji i Wasze wspólne bycie z nastolatkiem przyprawiają cię o palpitację serca a może masz już serdecznie dość kłótni i nieustannych przepychanek albo może tego, że zapada się w telefon zamiast rozmawiać z Tobą?

Martwisz się bo chcesz by Twoje dziecko było bezpieczne i szczęśliwe a jednak Twoje dobre chęci odbierane są jako krytyka i atak?

Zastanawiasz się, czy może ktoś podmienił Ci dziecko bo młody dorosły, z którym obcujesz od jakiegoś czasu bardziej przypomina kosmitę niż Twoje dziecko, które od lat znałeś/znałaś?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś „tak” to mamy dobrą wiadomość: nie jesteś jedynym rodzicem, który mierzy się z takimi sytuacjami, i co warto docenić, jesteś tym, który szuka pomocy w tej trudnej sytuacji, więc chcemy Cię zapewnić, że to dobrze, że tu jesteś. 

Czas dorastania naszych dzieci to czas dużych zmian, zmian w nastolatkach, a szczególnie w ich mózgach, potrzebach, które zaczynają wybrzmiewać bardziej niż do tej pory oraz tak często zaskakujących nas dorosłych sposobach ich realizacji.

To także czas, okazja dla nas dorosłych by się na nowo przyjrzeć swojej roli tak by była ona zgodna z waszymi rodzicielskimi wartościami i jednocześnie realnie wspiera młodego człowieka.

W okresie dojrzewania nie tylko chodzi o to by go przetrwać. 

Bardziej chodzi o to, jak razem być, by te lata budowały i wzmacniały relację rodzic-nastolatek a także by nasze słowa, interwencje, codzienne działania dawały poczucie naszym dorastającym pociechom że są ważni, bezwarunkowo akceptowani i kochani i że my rodzice jesteśmy po ich stronie.

W tym kursie bazujemy na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga bo ważne dla nas jest budowanie świata, gdzie się realnie i jakościowo słyszymy i bierzemy pod uwagę bez względu na wiek, pozycję czy dostęp do władzy.

Z kursu dowiesz sie: 

  • Jakie są najczęstsze wyzwania w relacji z nastolatkami?
  • Dlaczego świat gier i internetu jest tak atrakcyjny dla młodych ?
  • Jak nie walczyć z emocjami tylko je zrozumieć i zaopiekować się nimi?
  • O co dba złość i jak sobie z nią radzić?
  • Jakie komunikaty nie wspierają budowania relacji choć są kuszące i nieraz często używane przez dorosłych?
  • Jak sobie radzić z bezradnością w roli rodzica?
  • Dlaczego nastolatki tak dużo się złoszczą i jak sobie z tym radzić?
  • Czym jest empatia i jak może wspierać nas w budowaniu jakościowej relacji?
  • Czemu warto pielęgnować w rodzinie celebrowanie mikro-momentów dobra?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich rodziców nastolaktów, którzy potrzebują wsparcia, w tym pełnym wyzwań czasie. 

Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Joanna Berendt

Trener, coach, autor

Joanna Berendt jest coachką ICF na poziomie PCC, trenerką i mediatorką NVC oraz trenerką Pozytywnej Neuroplastycznosci. Porozumieniem Bez Przemocy zajmuje się̨ od 2009 roku. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek. Pracuje indywidualnie i z zespołami, głównie z szeroko pojętą̨ edukacją i biznesem. Obszary jej specjalizacji to: rozwiazywanie konfliktów, konstruktywna komunikacja (z sobą̨ i innymi), coaching. Towarzyszy menadżerom, organizacjom, w skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiazywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog. Prowadzi warsztaty i szkolenia, facylituje kręgi i spotkania, oferuje indywidualne sesje i mediacje.

Współorganizuje od lat Maraton Empatii w ramach Międzynarodowego Dnia Działań́ Empatycznych a od 2019 Widzę̨ Człowieka - akcję non-profit na rzecz szerzenia wiedzy o Porozumieniu bez Przemocy, dialogu i empatii.

Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce Studiów Podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia. Poza coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy, interesuje się̨ neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami i klientami indywidualnymi. Od 2013 jest członkinią Zarządu Fundacji Nowych Możliwości Equante.

Jest współautorką̨ wielu książek i artykułów z zakresu Porozumienia bez Przemocy, na przykład: „Alfabet empatii. Praktyczny przewodnik po emocjach.”,  Dogadać́ się̨ z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko dla organizacji”, „Dogadać się z nastolatkiem”, „Empatia zmienia nas, szkołę, świat”, „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”. Jest również współautorką podcastu „Kwadrans z empatią w biznesie” dostępnego na YT i SPotify. Wierzy, że możliwy jest świat dialogu, uwzgledniający potrzeby wszystkich. 


Agnieszka Kozak

psycholog, psychoterapeutka, trenerka

Dr Agnieszka Kozak jest psychologiem, psychoterapeutka, trenerką. Wierzy, że to, co mówimy i jak mówimy, kształtuje relacje zarówno ze sobą, jak i z innymi. Tworzy programy rozwojowe oparte na idei Porozumienia bez Przemocy. Wartości, które ceni, to zaufanie, szczerość i akceptacja. Marzy o świecie, w którym ludzie będą umieli się zrozumieć i porozumieć. Kocha to, co robi, i robi to, co kocha.  Jest współautorką książek: "Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie", "Dogadać się z innymi. Porozumienie bez Przemocy nie tylko w życiu organizacji", "Siła lidera. Jak efektywnie zarządzać. Doświadczenia z polskiego rynku", "Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji", "Nastolatek potrzebuje wsparcia! Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie".

Ocena kursu

94 %

42 oceny
33x
7x
1x
0x
1x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Anna I.

Super. Trafił idealnie w moje potrzeby i pytania. Dziękuję


Marek Z.

Bardzo pomocny kurs, cenna lekcja dla mnie.

Odpowiedź trenera:

“Dziękuję 😊“


Katarzyna J.

Świetny i polecam

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od zakupienia kursu.