Zrozumieć emocje

również w wersji audio również w wersji audio

Przez kurs przeprowadzi Cię Maciej Ścibor

Cena: 249,00 zł brutto

Liczba lekcji:
10
Całkowity czas trwania filmów:
1:05 godz.
Zakup kursu
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp

Czego nauczysz się na kursie

Emocje są nieodłączną częścią naszego życia.  Wpływają na nasze zachowania, interakcje, na nasze postrzeganie, ale też na to, jak inni nas widzą. Mają także bardzo duży wpływ  na nasze zdrowie i ciało. W tym kursie nauczysz się je rozpoznawać i rozumieć.

Wielu z nas coraz częściej gubi kontakt ze swoimi emocjami lub nie wie jak nimi zarządzać. Co więcej, czasy w których żyjemy również nie ułatwiają nam tego, by czerpać wiedzę ze swoich emocji. Wielu z nas ma poczucie, że żyje w jakimś „odcięciu”, przeżywając swoje życie w chaosie, pośpiechu, działając na tzw „autopilocie”.

Ten kurs daje możliwość wejścia w świat emocji, by zacząć je rozpoznawać, rozumieć i jeszcze lepiej nimi zarządzać. Omówimy zagadnienia związane z powstawaniem emocji i bezpośrednimi reakcjami naszego ciała. Zobaczysz jak niebezpieczne jest odcinanie się od swoich emocji i dlaczego może prowadzić Cię to do problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Porozmawiamy o lęku, strachu , złości i kryzysach emocjonalnych. Zobaczysz także jak możesz pójść w stronę większej świadomości i dojrzałości emocjonalnej, by mieć poczucie, że żyjesz pełniej i większym kontakcie ze sobą i innymi.

W trakcie kursu nauczysz się: 

  • Rozpoznawać swoje emocje i przywracać kontakt z nimi
  • Lepiej nimi zarządzać, rozumiejąc powiązania między psychiką a ciałem
  • Zarządzać sobą w kryzysie emocjonalnym, nie wpadając w pułapkę lęku i depresji
  • Odczytywać swoje potrzeby i granice,  o których informują Cię różne stany emocjonalne
  • Być bardziej świadomym tego, co się z Tobą dzieje w kontekście emocji, myśli, reakcji ciała i podejmowanych działań

Kurs jest skierowany do: 

  • Osób, które doświadczają problemów ze swoimi emocjami
  • Liderów, którzy chcieliby bardziej świadomie zarządzać sobą i innymi
  • Tych wszystkich, którzy borykają się z różnymi objawami psychosomatycznymi
  • Każdego kto chciałby żyć bardziej świadomie i iść w stronę większej dojrzałości emocjonalnej

Konspekt kursu

Maciej Ścibor

Maciej Ścibor

Psychoterapeuta, Trener, Konsultant

Maciej na co dzień pracuje w gabinecie pomagając swoim pacjentom w przezwyciężeniu różnych trudności emocjonalnych i życiowych. W pracy terapeutycznej integruje podejście dowiedz się więcejpsychodynamiczne z pracą z ciałem i psychosomatyką. Od kilkunastu lat prowadzi także szkolenia dla biznesu, warsztaty, webinaria i wykłady z zakresu szeroko pojętej psychologii zdrowia m.in. zarządzanie stresem, inteligencja emocjonalna, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, work – life- balance) oraz umiejętności interpersonalnych i społecznych (m.in. komunikacja interpersonalna, asertywność, emisja głosu). Studiował  w  Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz na SWPS. Swoją pracę terapeutyczną i trenerską superwizuje u Wojciecha Eichelbergera.

Wszystkie kursy trenera Maciej Ścibor

Oceny kursu

90 %

2 oceny
1x
1x
0x
0x
0x

Jakub K.

Kurs który pozwala bardziej zrozumieć siebie i to z czym się spotykamy.

Jak przebiega kurs?

To proste: obejrzysz kilka krótkich filmów i pobierzesz ćwiczenia, quizy lub inne materiały do nauki. Filmy możesz obejrzeć, kiedy tylko zechcesz. Wystarczy dostęp do internetu.

Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.
Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.
To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.
Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.
Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.