Zrozumieć emocje

Przez kurs przeprowadzi Cię  Maciej Ścibor

Nadaje się do słuchania

Emocje są nieodłączną częścią naszego życia.  Wpływają na nasze zachowania, interakcje, na nasze postrzeganie, ale też na to, jak inni nas widzą. Mają także bardzo duży wpływ  na nasze zdrowie i ciało. W tym kursie nauczysz się je rozpoznawać i rozumieć. Pełny opis

249,00 zł brutto

Całkowity czas trwania

1:05 godz.

Liczba lekcji

10

Oceny
Dodaj do planu
Polski
Certyfikat absolwenta
Nieograniczony dostęp
Tematyka kursu

Wielu z nas coraz częściej gubi kontakt ze swoimi emocjami lub nie wie jak nimi zarządzać. Co więcej, czasy w których żyjemy również nie ułatwiają nam tego, by czerpać wiedzę ze swoich emocji. Wielu z nas ma poczucie, że żyje w jakimś „odcięciu”, przeżywając swoje życie w chaosie, pośpiechu, działając na tzw „autopilocie”.

Ten kurs daje możliwość wejścia w świat emocji, by zacząć je rozpoznawać, rozumieć i jeszcze lepiej nimi zarządzać. Omówimy zagadnienia związane z powstawaniem emocji i bezpośrednimi reakcjami naszego ciała. Zobaczysz jak niebezpieczne jest odcinanie się od swoich emocji i dlaczego może prowadzić Cię to do problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Porozmawiamy o lęku, strachu , złości i kryzysach emocjonalnych. Zobaczysz także jak możesz pójść w stronę większej świadomości i dojrzałości emocjonalnej, by mieć poczucie, że żyjesz pełniej i większym kontakcie ze sobą i innymi.

W trakcie kursu nauczysz się: 

  • Rozpoznawać swoje emocje i przywracać kontakt z nimi
  • Lepiej nimi zarządzać, rozumiejąc powiązania między psychiką a ciałem
  • Zarządzać sobą w kryzysie emocjonalnym, nie wpadając w pułapkę lęku i depresji
  • Odczytywać swoje potrzeby i granice,  o których informują Cię różne stany emocjonalne
  • Być bardziej świadomym tego, co się z Tobą dzieje w kontekście emocji, myśli, reakcji ciała i podejmowanych działań

Kurs jest skierowany do: 

  • Osób, które doświadczają problemów ze swoimi emocjami
  • Liderów, którzy chcieliby bardziej świadomie zarządzać sobą i innymi
  • Tych wszystkich, którzy borykają się z różnymi objawami psychosomatycznymi
  • Każdego kto chciałby żyć bardziej świadomie i iść w stronę większej dojrzałości emocjonalnej
Pełny opis

Przyswoisz sobie następujące umiejętności
Trenerzy kursu
Maciej Ścibor

Psychoterapeuta, trener, konsultant

Maciej na co dzień pracuje w gabinecie pomagając swoim pacjentom w przezwyciężeniu różnych trudności emocjonalnych i życiowych. W pracy terapeutycznej integruje podejście dowiedz się więcejpsychodynamiczne z pracą z ciałem i psychosomatyką. Od kilkunastu lat prowadzi także szkolenia dla biznesu, warsztaty, webinaria i wykłady z zakresu szeroko pojętej psychologii zdrowia m.in. zarządzanie stresem, inteligencja emocjonalna, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, work – life- balance) oraz umiejętności interpersonalnych i społecznych (m.in. komunikacja interpersonalna, asertywność, emisja głosu). Studiował  w  Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz na SWPS. Swoją pracę terapeutyczną i trenerską superwizuje u Wojciecha Eichelbergera.

Ocena kursu

96 %

11 oceny
9x
2x
0x
0x
0x

Oceny mogą dodawać wyłącznie kursanci z potwierdzonym kontem


Małgorzata K.

Bardzo ciekawy kurs. Maciej w przystępny i czytelny sposób opowiada o emocjach, sposobach radzenia sobie z nimi, o tym jak ogromny wpływ maja na nasze życie, relacje, pracę, czy ważne dla nas decyzje. Maciej w trakcie kursu dzieli się również przykładami ze swojej pracy trenerskiej i terapeutycznej, przez co możemy lepiej zrozumieć mechanizmy działania otaczających nas osób, jak i nasze własne. Jest to na pewno wartościowy materiał, który pozwala zrozumieć wagę emocji w naszym życiu, pokazuje ewentualne konsekwencje nie radzenia sobie z nimi, ale również wyposaża nas w wiedzę i sposoby skutecznego zarządzania nimi. Wspaniały wstęp do pracy nad sobą i nad swoimi emocjami :).


Magdalena Honory

Niezwykle wysoko oceniam zarówno zawartość merytoryczną kursu jak i sposób jego przeprowadzenia przez trenera. Treść naprawdę ciekawa, zaprezentowana w sposób bardzo przystępny, dużo ciekawych przykładów z „życia wziętych”. I równie szczodre dzielenie się przez Macieja własnymi doświadczeniami trenersko-terapeutycznymi. Bardzo plastyczna narracja, ułatwiająca zapamiętywanie omawianych treści, podzielenie kursu na krótkie, powiązane ze sobą odcinki tematyczne zdecydowanie ułatwia zrozumienie (tematyki) emocji – a to, patrząc na tytuł, było celem kursu. Bardzo łatwo mi było w związku z tym „wciągnąć się” i z przyjemnością przechodzić przez kolejne etapy kursu.
To, co zwróciło moją szczególną uwagę to niezwykła SPÓJNOŚĆ treści kursu ze sposobem i formułą jej prezentacji przez Macieja. Tempr głosu, tempo mówienia, intonacja, emanujące ciepło i spokój, przyjazne spojrzenie i uśmiech, spokojna gestykulacja – wszystko to powodowało, że sam fakt słuchania i oglądania kursu uspokajał mnie i wyciszał. A to chyba najlepsza rekomendacja dla kursu i jego prowadzącego.
Szczerze polecam, jeśli chcesz być rzeczowo i skutecznie poprowadzony/poprowadzona przez meandry niełatwego tematu jakim są emocje i radzenie sobie z nimi a zarazem wyciszyć się w czasie tej podróży.


Małgorzata D.

Kurs bardzo potrzebny, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy pędząc często zapominamy o sobie. Warto zatrzymać się na chwilę, posłuchać i odbyć tą emocjonalną podróż w głąb siebie. Polecam.

Często zadawane pytania
Na zakończenie kursu czeka Cię test, w którym sprawdzisz uzyskaną wiedzę. Po ukończeniu kursu i zdaniu testu otrzymasz certyfikat. Tylko spokojnie: do testu możesz podchodzić wielokrotnie.

Wystarczy uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi w teście zamykającym kurs. Certyfikat zostanie zapisany w ukończonym kursie, skąd możesz go w dowolnej chwili pobrać.

To dokument potwierdzający, że dużo nad sobą pracujesz. Pomoże Ci się wyróżnić wśród kandydatów na to samo stanowisko albo zdobyć nowych klientów. Wspomnij o certyfikacie w swoim CV (np. na LinkedIn) lub wydrukuj go i wystaw wśród innych dyplomów.

Tak, lekcje możesz włączać tyle razy, ile chcesz, i to w dowolnej kolejności. Po zakończeniu kursu (niezależnie od tego, czy zdasz test), możesz go powtórzyć.

Mamy nadzieję, że tak nie będzie. Gdyby tak jednak było, gwarantujemy Ci wzrot pieniędzy bez podania przyczyny, w ciągu 10 dni od zakupienia kursu.